MojElektromobil

Elektromobil dostal Vatikán úplne zadarmo ako dar. Ten osobne odovzdal CEO automobilky Opel Dr. Karl Thomas Neumann, a to priamo najvyššiemu predstaviteľovi cirkvi.

Sme hrdí na to, že môžeme prispieť k ambicióznym plánom Vatikánu. Náš nový automobil Ampera-e prináša využívanie elektromobility pre dennú potrebu, a to bez akýchkoľvek kompromisov.

Náš tip
Opel Ampera-e príde na trh v máji, na ceste sú aj ďalšie elektromobily značky

Pápež sa tak stal jedným z prvých majiteľov nového elektromobilu od Opelu. Ten sa začal dovážať na európsky trh len nedávno. Dodávky sú zatiaľ značne obmedzené a aspoň zatiaľ nedokážu uspokojiť vysoký dopyt po tomto vozidle.

Opel Ampera-e je v podstate koncernové dvojča Chevroletu Bolt, ktoré je určené pre európsky trh. Marketingové oddelenie koncernu General Motors, ktorý je vlastníkom automobiliek Chevrolet a donedávna aj Opel, sa rozhodlo, že v Európe by mohol byť ich elektromobil úspešnejší práve pod značkou Opel Ampera-e.

Opel Ampera-e – základné špecifikácie

  • Typ pohonu: elektrický
  • Kapacita batérie: 60 kWh
  • Dojazd: 480 až 520 km (NEDC), 380 km (EPA)
  • Výkon: 150 kW, 360 Nm
  • Cena: od 33 000 € (nórsky trh)
  • Štátna dotácia: 5 000 € po zahájení oficiálneho predaja v SR

Zdroj: electrek

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+