MojElektromobil

Elektrické dodávky sú určite jedným z krokov, ako znížiť emisie v mestách. Napríklad v prípade kuriérov ani nie je potrebný závratne veľký dojazd. Každé vylepšenie je preto vždy vítané a najnovšie s ním prichádza Opel, ktorý predstavil elektrickú dodávku Vivaro-e so 75 kWh batériou. Informuje web Insideevs.

Stredne veľká dodávka

Člen francúzskeho koncernu PSA Group ju pripravil v spolupráci s britskou značkou Vauxhall a rozmermi sa zaraďuje medzi stredne veľké dodávky. Využitie by tak určite vedeli nájsť napríklad v kuriérskych a poštových službách, no taktiež iných firmách, ktoré potrebujú pri preprave o niečo viac priestoru.

Dve verzie batérie a rýchle nabíjanie

Väčšie možnosti využitia práve prináša väčšia batéria – Opel Vivaro-e bude dostupné v dvoch verziách – s 50 kWh a 75 kWh batériou. Tú bude možné dobíjať cez striedavý prúd s maximálnym výkonom 7,4 kW alebo 11 kW. K dispozícii však bude aj nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom 100 kW. Vďaka nemu je možné dobiť menšiu batériu do 80 % kapacity za 30 minút a väčšiu batériu za 45 minút.

opel predstavil elektrickú dodávku vivaro-e
Opel Vivaro-e | Zdroj: Insideevs.com

Dojazd až 300 km

Samozrejmosťou je štandardná záruka na batériu v trvaní osem rokov alebo 160 000 kilometrov. Menší variant sľubuje dojazd 230 kilometrov a väčší o 100 kilometrov viac. Počítaný bol podľa prísnejšej európskej normy WLTP. Dodávka je vybavená elektrickým motorom s výkonom s 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm.

Maximálna rýchlosť je stanovená na 130 km/h. Zaujímavý je tiež údaj o maximálnom zaťažení – zatiaľčo štandardná verzia povoľuje 1 405 kg, elektrická verzia ponúka iba o niečo menšie hodnoty – 1 275 kg. Zároveň však dodávka umožňuje pripojiť dodatočnú záťaž cez ťažné zariadenie s maximálnom hmotnosťou 1 000 kg.

Dostupná bude v troch verziách s rôznymi typmi karosérie. Objednávky budú spustené v rámci Európy už toto leto a prvým majiteľom by mali byť doručené už na jeseň.

 

2. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+