MojElektromobil

Už tomu bude pár rokov, kedy spoločnosť Mercedes-Benz predstavila svoj prvý, plne elektrický model – EQC. V blízkej dobe však chystajú veľkú zmenu. Zbavia sa označenia EQ pri všetkých nových elektromobiloch, informuje portál Electrek.

Všetky elektrické modely, s ktorými prišiel Mercedes počas predchádzajúcich rokov, niesli označenie EQ. To malo symbolizovať výraz “elektrická inteligencia”, čo je odvodené od klasického označenia IQ (inteligenčný kvocient).

S pribúdajúcim množstvom vozidiel sa zvyšoval aj chaos v ich označovaní. Uznajte sami, pomenovania EQA, EQB, EQC, EQE, EQE SUV, EQS, EQS SUV, EQV a potenciálne EQG a EQT pôsobia ako jeden veľký chaos. Pri niekom, kto sa nevenuje automobilom, tak môže veľmi ľahko vzniknúť nedorozumenie.

Mercedes EQE | Foto: Michal Chabada

Automobily však koľkokrát nemajú okrem elektrifikácie veľa spoločného. Napríklad také EQT a EQA sú dve úplne rozdielne vozidlá, čomu ale vôbec nezodpovedá ich označenie.

Na porovnanie, benzínové vozidlá od Mercedesu používajú označenia založené na ich výkonnostnej triede. Preto je dlhodobo odporúčané Mercedesu odstrániť označenie EQ a prísť s niečím podobným aj pri elektromobiloch.

Zmena má prísť s novými modelmi už v roku 2024

V spoločnosti sa preto rozhodli skoncovať s týmto označovaním, a od ďalšieho modelu už majú používať nové názvy. Toho by sme sa mali dočkať už v roku 2024, kedy sa Mercedes chystá priviesť na trh novú generáciu kompaktných vozidiel.

Rovnako ako mnoho ďalších spoločností, aj v Mercedese sa rozhodli skoncovať s vývojom spaľovacích motorov, a to do roku 2025. Od tohto roku sa spoločnosť bude zameriavať len čisto na vozidlá s elektrickým pohonom.

Náš tip
Ostrý test vodíkového autobusu v Bratislave je ukončený. Ako to dopadlo?
14. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+