MojElektromobil

Mercedes-Benz EQC je prvý model automobilky vybavený iba čisto elektrickým pohonom. Pre Daimler ide tak o úvodný „nástrel“ v oblasti plne elektrických vozidiel, avšak po mnohých stránkach to nie je vidieť. Mercedes-Benz má veľké skúsenosti s prémiovými vozidlami a s EQC to potvrdzujú.

Z pohľadu parametrov dôležitých pre elektromobily už ale má  medzery oproti priamej konkurencii. Ešte minulý rok sme vám priniesli náš test, kedy sme sa pokúsili prejsť z Bratislavy do Košíc na jedno nabitie. Síce s obmedzeniami, no tento cieľ sa nám podarilo dosiahnuť. Aké hlavné výhody či nevýhody ponúka zatiaľ jediný elektromobil od Mercedes-Benz vám predstaví náš ďalší videotest. V samostatnom videu čoskoro prinesieme aj test reálnej spotreby a dojazdu pri diaľničnej trase pri plnej rýchlosti.

17. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+