MojElektromobil

Divízia vozidiel Lincoln patriaca pod americkú automobilku Ford Motor Company sa plánuje pustiť do produkcie prvého vlastného elektromobilu. Ten bude postavený na technológiách spoločnosti Rivian. Do výrobcu elektrických pick-upov R1T a R1S totiž v apríli minulého roka Ford investoval 500 miliónov dolárov. Obidve strany pritom avizovali, že strategické partnerstvo by malo prinášať vzájomné výhody.

Ford v tom čase dokonca priamo prezradil, že v dohľadnej dobe plánuje vyvinúť nové vozidlo, ktoré bude využívať technológie, hlavne e-platformu svojho nového strategického partnera. Teraz zjavne konečne začína s plnením tohto plánu, hoci podrobnosti si stále necháva len pre seba.

Naďalej nie je známe, o aký model či druh vozidla pôjde, ani to, kedy by malo byť dostupné. Vie sa len toľko, že pôjde o značku Lincoln. Dlhodobo sa síce divoko špekuluje, že by sme sa mohli dočkať luxusného elektromobilu kategórie SUV. No Lincoln, ani materská automobilka Ford tieto informácie nekomentujú.

Riaditeľka divízie Lincoln, Joy Falotico, sa vyjadrila v duchu, že nový elektromobil predstavuje ďalší krok spoločnosti Ford Motor Company v rámci elektrifikácie aktuálnej ponuky. Ide o súčasť dávnejšie ohlásených investičných plánov v objeme 11,5 miliardy dolárov, ktoré pokrývajú aj vozidlá ako Mustang Mach-E či elektrickú verziu pick-upu F-150.

Nemalé finančné prostriedky do elektromobility plánuje investovať snáď každá známa automobilka. Napríklad taký Volkswagen do elektromobilov „naleje“ 33 miliárd, Audi si pripravilo 12 miliárd a najnovšie sa smerom k produkcii elektrických áut vydáva aj General Motors.

30. januára 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+