MojElektromobil

Spoločnosť Ford Motor Co. priniesla verejnosti ešte v roku 2015 informáciu, že na elektrifikáciu modelov Ford vyčlení finančné prostriedky v hodnote až 4,5 miliárd dolárov. Aká je však aktuálna situácia?

Nejedná automobilka zaznamenáva úspechy na poli elektromobilov. Svedkami toho môžete byť aj vy prostredníctvom nášho webu eAutoPortal.sk. Automobilka Ford sa však rozhodla viac ako zdvojnásobiť svoju investíciu smerujúcu do elektrifikácie a tá v súčasnosti činí už 11 miliárd dolárov.

Náš tip
NOVÉ VEDENIE FORDU BY MOHLO URÝCHLIŤ PRÍCHOD ELEKTROMOBILOV ZNAČKY

11 miliárd a situácia “all-in”?

Investíciou v hodnote 11 miliárd dolárov prinesie výrobca postupne do roku 2022 až 40 nových elektromobilov. To sú skutočne odvážne plány, ktoré odzneli na autosalóne v americkom Detroite z úst výkonného predsedu menom Bill Ford. Celý rozhovor z Detroitu si môžete prezrieť na nasledujúcom odkaze.

Po tom, čo známa automobilka Tesla prekonala Ford v tržnej hodnote spoločnosti, došlo aj k personálnym zmenám. Nový výkonný riaditeľ Jim Hackett znížiť náklady a prioritu z vybraných modelov, aby preorientoval sústredenie spoločnosti na segment SUV, nákladných vozidiel a elektrických vozidiel.

“Táto 11 miliardová investícia znamená, že prichádzame do situácie “all-in”,” povedal výkonný predseda Bill Ford novinárom v Detroite. “Jedinou otázkou ostáva, či s nami budú zákazníci a my si myslíme, že budú.”

Keďže náklady na batériové články pomaly klesajú a regulácie pravdepodobne postupne obmedzia benzínové a naftové agregáty na viacerých veľkých trhoch, zmýšľanie spoločnosti Ford je tak veľmi prezieravé. Očakávania a realizácia nových plánov automobilky Ford tak zrejme na seba nenechá dlho čakať.

Zdroj: bloomberg.com

22. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+