MojElektromobil

Plány Fordu v oblasti elektromobilov boli pomerne striktne odstrčené do úzadia a automobilka sa sústredila skôr na hybridné automobily. Plne elektrická novinka má prísť na trh najskôr v roku 2020, to sa však môže teoreticky zmeniť. Ford totiž vymenil generálneho riaditeľa. Analytici sa preto zhodujú, že nové vedenie by mohlo zmeniť politiku v oblasti elektromobility a urýchliť príchod plne elektrického SUV.

“Očakávame, že automobilka Ford staví “all-in” smerom k plnohodnotne elektrickým vozidlám. Na poli hybridov neočakávame ďalšie významné kroky. Predchádzajúce vedenie spoločnosti bolo v otázke elektrifikácie pomerne neurčité a nevieme si celkom predstaviť investíciu 4,5 miliardy dolárov do tohto segmentu. Nové vedenie snáď prinesie viac svetla a transparentnosti.” – analytik spoločnosti Morgan Stanley, Adam Jones.

Spomínaná investícia v hodnote 4,5 miliardy dolárov, na ktorú analytik narážal, bola plánovaná práve pre nové hybridné jednotky vybraných modelov značky. Rozhodne však nebola kvôli politike predchádzajúceho vedenia určená pre plne elektrické automobily.

Náš tip
Ford údajne rokuje o odkúpení elektromobilového startupu Lucid Motors

ford kuga transit explorer plug-in hybrid

Plánovaný štart v roku 2020 ostáva otvorený

Predstavenie plne elektrického SUV/crossovera bolo síce naplánované na rok 2020, avšak automobilka si nechala otvorené dvere aj ďalšie elektrické modely. Bližšie informácie však nie sú známe.

Napriek tomu, že spoločnosť Ford aktuálne dosahuje hodnotu približne 10 dolárov za akciu spoločnosti, analytik Adam Jones nie je presvedčený, či sú investori pripravení na investíciu v rámci tohto segmentu. Aktuálne sa zdá, že investori majú väčšiu dôveru voči spoločnosti Tesla a jej elektromobilom. Napriek tomu očakáva, že automobilka Ford bude v nasledujúcom období otvorenejšia pre partnerstvá. Príkladom sú rozhovory automobilky o možnom odkúpení startupu Lucid Motors, ktorý vyvíja konkurenta pre Teslu Model S s označením Lucid Air.

Náš tip
Ďalšími elektromobilmi od Fordu budú elektrické Mondeo a nové SUV

Faktom však ostáva, že hlavným ťahúňom v oblasti predaja a zisku je modelová séria F. Zdroje blízke Fordu naznačujú, že by sme sa mohli dočkať práve čisto elektrického modelu Ford F-150. Automobilka však bude pravdepodobne potrebovať viac času na realizáciu svojich nových plánov.

Zdroj: electrek.co

23. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+