MojElektromobil

Ešte v decembri vtrhla na pole elektromobilov spoločnosť Lucid Motors, ktorá predstavila prototyp luxusného, no najmä extra rýchleho elektromobilu Lucid Air. Reálna produkcia tohto auta však začne až v roku 2019 a kalifornský startup Lucid Motors si dovtedy potrebuje z času na čas vyžiadať pozornosť, aby sa naň nezabudlo. Podľa niekoľkých posledných správ to vyzerá na poriadnu raketu. Lucid Motors sa totiž zameriava z veľkej časti na rýchlosť auta. Dokazujú to vylepšenia z januára, apríla a z júla tohto roku.

V apríli 2017 spoločnosť odstránila softvérové obmedzenie rýchlosti, aby ukázala, čoho je elektroauto Lucid Air schopné. Dosiahli tak rýchlosť 217 mph (asi 350 km/h). Teraz postúpili inžinieri ešte o čosi ďalej a ručička tachometra tentokrát dosiahla až 235 mph (cca 378 km/h). Mimochodom, extra rýchle elektroauto je známa Tesla Model S P100D, no tá má pre svojich majiteľov softvérové obmedzenie. Na cestách tak dosiahne maximum 155 mph ( cca 250 km/h).

Náš tip
Lucid Air, konkurent Tesly Model S, bude výrazne lacnejší

Treba povedať, že pri skúškach rýchlosti Lucid Air išlo o prototyp, ktorý mal pod kapotou výkon 1000 koní. Do produkcie sa však dostane “len” 400-koňová verzia. Cena elektrického auta má byť 60-tisíc dolárov a dojazd bude 240 míľ (386 km). Už teraz však spoločnosť plánuje predávať i drahšie verzie s dlhším dojazdom (do 643 km).

Pri rýchlej jazde nám isto v hlave vyskočí otázka – ako rýchlo sa vybije batéria? To presne spoločnosť neudáva, no práve na s batériami to Lucid Motors myslí vážne. Spoločnosť má byť totiž dodávateľ batérií pre elektrické formule v 5. a 6.ročníku šampionátu elektrických formulí Formula E (tento rok prebieha 3.ročník). Lucid Motors tvrdí, že ich batérie majú 2-násobnú výdrž ako tie súčasné.

lucid air
Zdroj: Lucid Motors

Nuž, výrobcovia elektrických áut myslia nie len na “zelenú” jazdu bez emisií, ale aj na extrémnu rýchlosť a šprinty svojich elektroáut. Dokazuje to aj nedávne súperenie medzi Teslou a Faraday Future pri zrýchľovaní z 0 na 100 km.

Zdroj:  theverge.com cez mojandroid.sk


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+