MojElektromobil

Automobilka Ford nie je imúnna voči svetovým trendom a teraz predstavila plán, podľa ktorého chce priniesť viacero elektrifikovaných automobilov. Niektoré z nich budú plnohodnotné elektromobily, kým v iných prípadoch pôjde o elektrifikované súčasné modely. Na začiatok však budú dostupné len v Číne

Elektrické Mondeo aj plnohodnotné SUV

K dispozícii v Číne by mal byť model Ford Mondeo (Fusion), ale aj plnohodnotný SUV elektromobil. O tom už Ford hovoril v minulosti a my ešte stále nemáme k dispozícii ani len oficiálne označenie modelu.

Podľa súčasného prehlásenia by SUV malo mať dojazd približne 450 kilometrov a do Číny by malo doraziť v priebehu najbližších piatich rokov. V minulosti bol Ford s predpoveďami agresívnejší – hovoril o dojazde 480 kilometrov a automobil mal byť dostupný už v roku 2020. To sa ale zrejme nestane a novšie predpovede sú oveľa konzervatívnejšie.

ford-mondeo
Zdroj: Ford

Čínsky trh s elektromobilmi rastie

Čínsky trh s elektromobilmi a elektrifikovanými automobilmi neustále rastie. Hoci v súčasnosti za inými modernými trhmi zaostáva, má ambiciózne plány a chce, aby 40 % nových automobilov bolo na elektrinu. To sa týka Pekingu, pričom Hong Kong je už teraz tretí najväčší trh s elektromobilmi na svete.

Prispieť by k tomu mal aj fakt, že model Mondeo Energy bude vyrábaný aj priamo v Číne, vďaka čomu získa automobilka väčšie daňové úľavy a model tak bude dostupný za nižšiu cenu na tamojšom trhu.

Náš tip
Tesla prvýkrát v histórii prekonala Ford v trhovej hodnote

 

Ford chce naďalej elektrifikovať

Čína je iba jedným z trhov, kde sa chce Ford presadiť svojimi elektrifikovanými automobilmi. Podobným smerom chce ísť aj v iných častiach sveta, no tieto plány sú zatiaľ veľmi vzdialené. Ďalšie elektromobily chce predstaviť do roku 2025 a ak bude tento termín aj naďalej posúvať, možno nikdy nezíska potrebnú konkurenčnú výhodu. Pre porovnanie, Volkswagen Group plánuje do roku 2025 vyrábať až 25 % elektromobilov v rámci svojej celkovej produkcie.

Aktuálne ponúka Ford na vybraných trhoch elektromobil Ford Focus EV a Ford C-Max ako hybrid a plug-in hybrid.

Zdroj: electrek, titulná foto: Ford

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+