MojElektromobil

Automobilový startup Lucid Motors, ktorý sa snaží ísť po stopách Tesly, rokuje údajne s automobilkou Ford o predaji svojej spoločnosti.

Mladá automobilka Lucid Motors, ktorá vyvíja športovo-luxusný elektro-sedan Lucid Air, stále zháňa investorov pre svoju továreň. Tá má vyrásť za 700 miliónov dolárov v americkej Arizone. Podľa portálu Bloomberg je v hre aj predaj tohto startupu. Ten údajne už komunikuje s predstaviteľmi Fordu.

“Startup Lucid Motors spúšťa nové kolo financovania, pričom zvažuje priamy predaj svojej spoločnosti. A to potom, ako nadviazal prvé rozhovory s automobilkou Ford”, tvrdia zainteresované zdroje.

Náš tip
Lucid Air, konkurent Tesly Model S, jazdí rýchlosťou 378 km/h | VIDEO

lucid airPonuku predaja mal Fordu údajne navrhnúť Lucid Motors a nie naopak. Deje sa tak v období, tesne po výmene generálneho riaditeľa Fordu. To by mohlo tieto rokovania spomaliť.

Možná spása Fordu pri dobiehaní konkurencie

V prípade Fordu by mohla byť táto akvizícia rozhodne prínosom, keďže nepatrí medzi automobilky, ktoré zachytili “prvú vlnu” elektrifikácie a má tak čo dobiehať. A to najmä v prípade čisto elektrických automobilov. Veď vo svojom portfóliu má len elektrickú verziu Focusu, ktorý je navyše dostupný len pre vybrané trhy.

Prvý elektromobil Fordu postavený na vlastnej platforme má prísť najskôr v roku 2020, pričom je možné, že na začiatok bude dostupný len pre čínsky trh. Technológie Lucid Motors, ktorého tím tvorí množstvo bývalých zamestnancov Tesly, by tak mohli byť pre Ford veľkým prínosom.

Zdroj: electrek.co, titulná fotografia: Lucid Motors

19. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+