MojElektromobil

Audi oznámilo, že urýchľuje svoje plány na výrobu elektromobilov s aktualizovaným harmonogramom investícií vrátane 12 miliárd eur do elektromobility. Nemecká automobilka oznámila počiatočné výdavky na roky 2020 až 2024 v celkovej výške približne 37 miliárd eur.

Alexander Seitz, člen výkonného predstavenstva zodpovedného za finančné a právne záležitosti, ako aj operácie v Číne v spoločnosti Audi AG, oznámil v rámci aktualizovaných výdavkov viac peňazí na elektrické vozidlá:

„Našou stratégiou v Audi je zrýchlenie našich plánov smerom k elektrifikácii. Naše investičné plánovanie to zohľadňuje. Približne 12 miliárd eur vynaložíme do roku 2024. To je viac ako kedykoľvek predtým na elektromobilitu.“

Viac modelov, menej pracovných miest

Audi tvrdí, že do roku 2025 bude mať vo svojom sortimente viac ako 30 elektrifikovaných modelov a 20 z nich bude plne elektrických. S cieľom financovať túto investíciu automobilka Audi začiatkom tohto týždňa oznámila, že do roku 2025 plánuje v nemeckých závodoch odstrániť 9500 pracovných miest.

Nová výroba elektrických vozidiel prinesie aj 2000 nových pracovných miest. Nemecká automobilka v súčasnosti vyrába svoje plne elektrické SUV Audi e-tron v Bruseli. Čoskoro plánuje ešte pridať výrobu nového elektromobilu e-tron Sportback (na obrázku vyššie). Továreň Ingolstadt Audi sa v súčasnosti pripravuje na „výrobu prémiových elektrických vozidiel“ a jej továreň Neckarsulm bude vyrábať plne elektrický Audi e-tron GT v budúcom roku.

e-tron GT

Audi bude mať v najbližšej dobe na trhu 3 plne elektrické vozidlá. Nemecká automobilka by neskôr mala vstúpiť na trh s prémiovým a plne elektrickým kompaktným SUV – Q4 e-tron.

View this post on Instagram

| @audi investuje 12 miliárd eur do #emobility do roku 2024 • Člen výkonného predstavenstva Audi AG oznámil, že automobilka zo Studtgartu zrýchľuje elektrifikáciu svojich produktov. Z 37-miliardového investičného plánu do roku 2024 poputuje 12 miliárd do elektromobility. Automobilka bude mať v ponuke vyše 30 elektrifikovaných modelov a 20 z nich bude plne elektrických. Na záberoch si môžete pozrieť výrobu súčasneho elektromobilu značky Audi, ktorý sa vyrába vo fabrike v Bruseli. #audiag #audislovensko #audiczech #audifans #elketormobil #audioroduction #brusel #belgicko #brussels #investicie #elektromobilita #eauto #elelctrification #instasvk #slovensko #instaczech #brno #praha #ostrava #bratislava #kosice #presov #zilina #nitra #levice #trencin

A post shared by 🇸🇰Všetko o elektromobiloch🇨🇿 (@mojelektromobil.sk) on

1. decembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+