MojElektromobil

Ford v stredu oznámil investíciu 500 miliónov dolárov do výrobcu elektrického pickupu Rivian. Vďaka investícii vybuduje nové elektromobil pre výrobcu z Detroitu.

Rivian aktuálne vyvíja elektrický pickup a SUV, ktoré by mohli konkurovať veľkým výrobcom ako General Motors a Ford. Ľudia v priemysle túto značku dokonca vnímajú ako skutočnú konkurenciu pre Tesla a jej modely SUV a crossoveru – Model X a Model Y.

„Toto strategické partnerstvo predstavuje ďalší míľnik v našej snahe o urýchlenie prechodu na udržateľnú mobilitu,“ povedal RJ Scaringe, zakladateľ a CEO Rivianu. „značka Ford má dlhodobý záväzok voči udržateľnej mobilite, pričom Bill Ford je veľkým fanúšikom elektromobilov a my sme nadšení, že môžeme využiť našu technológiu, aby sme dostali na cesty viac elektrických vozidiel.“

RJ Scaringe, zakladateľ a CEO Rivian a výkonný riaditeľ Fordu Bill Ford, keď oznámili investíciu vo výške 500 miliónov USD pre Rivian.

Vo februári do Rivianu investoval 700 miliónov dolárov najväčší internetový obchod sveta Amazon. O investovanie mal záujem aj General Motors, dohoda však nebola dotiahnutá do úspešného konca.

Ford uviedol, že má v pláne vyvinúť nové vozidlo, ktoré využíva platformu Rivianu ako základ ku svojim plánovaným elektrickým modelom. Spoločnosť už potvrdila dve čisto elektrické modely: Crossover v štýle Mustangu s príchodom v roku 2020 a elektrickú verziu najpredávanejšieho pickupu ma svete Ford F-150, ako súčasť 11-miliárdovej investície do elektromobility.

Ford uviedol, že platforma efektívne montuje batérie, pohonnú jednotku, odpruženie, brzdový a termoregulačný systém všetko pod úrovňou kolies, pričom stále necháva mnoho priestoru pre pasažierov a ich batožinu.

25. apríla 2019
Zdroj: CNBC

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+