MojElektromobil

CEO Rivianu, RJ Scaringe, sa v rozhovore pre magazín The Drive rozhovoril o technológii batérie Rivianu a plánoch spoločnosti ohľadom nabíjania svojich vozidiel.

Rivian sú luxusné a dobrodružné terénne elektrické vozidlá určené na prepravu niekoľkých ľudí. Kvôli tomu musí mať Rivian tú najlepšiu technológiu batérií na trhu. RJ Scaringe povedal, že obidva modely budú schopné sa nabiť na dojazd 320 km za 30 minút. S kapacitou 180 kWh budú podľa neho mať reálny dojazd 640 km (400 míľ).

V prípade, že sa majitelia Rivianu ocitnú v odľahlej oblasti bez prístupu k nabíjacej stanici, Scaringe povedal, že pripravuje riešenia pre nabíjanie mimo siete, napríklad externé batérie. Dodal, že spoločnosť umožní vehicle-to-vehicle nabíjanie, čo znamená, že od jedného Rivianu by sa vedel nabiť druhý. Takto to poznáme u niektorých modelov smartfónov.

Tieto riešenia určite urobia z Rivianu atraktívne terénne vozidlo pre dobrodruhov. So systémom nabíjania vehicle-to-vehicle a externými batériami môžu majitelia pohodlne použiť toto vozidlo na kempingový výlet.

Riaditeľa Riavianu často komunita elektromobilistov porovnáva k Elonovi Muskovi. „Obaja vyrábame elektromobily, v tom sme si podobní. Okrem toho však budujeme odlišné typy produktov pre odlišných zákazníkov. Hovorím to s najhlbším obdivom a úctou k tomu, čo robí. Tesla skutočne urobila z elektromobilov atraktívne autá. Rivian aj táto planéta mu je vďačná.”

Od minuloročného predstavenia pick-upu R1T a SUV R1S Rivian získal významnú podporu od médií aj vďaka dizajnu a solídnym parametrom svojich dvoch modelov. Spoločnosť tiež získala podporu veľkých investorov ako Ford a Amazon, od ktorých dostala vyše 1 miliardu USD.

Náš tip
Laboratórium Rivianu: 180 kWh batérie, uhlíkové vlákna a balistické ochranné štíty
12. júna 2019
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+