MojElektromobil

Len nedávno spoločnosť Volvo počas brífingu priniesla informácie, že pracuje na svojom prvom elektrickom minivane. Tentokrát zástupcovia spoločnosti informovali, že sa Volvo chystá 15. júna uviesť na trh svoj najmenší a najlacnejší elektromobil, Volvo EX30. Ako uviedol portál electrek, model bude zameraný najmä na mladšie generácie, ktoré chce takýmto spôsobom pritiahnuť nielen k samotnej značke ale hlavne k elektromobilite.

Volvo EX30 sa snaží pritiahnuť mladšiu generáciu

Posledná prezentácia, ktorá ukazuje pokrok spoločnosti v elektrifikácii, odhalila okrem minivanu ešte ďalších 6 elektromobilov. Popri minivane a prémiovom modeli EX90 Excellence sa na snímke objavilo aj malé SUV, ku ktorému neboli dostupné takmer žiadne informácie. Podľa generálneho riaditeľa Volva Jima Rowana bude práve toto menšie SUV predstavené 15. júna.

Volvo EX90
Volvo EX90 | Zdroj: volvo.com

Podľa jeho ďalších vyjadrení je veková skupina majiteľov Volva o niečo staršia, než by si spoločnosť predstavovala. Radi by preto pritiahli ku značke viac mladších záujemcov. Práve nové elektrické SUV by malo byť vstupnou bránou pre naplnenie tohto cieľa.

Najlacnejší elektromobil od Volva

Hoci nie sú o novom modely žiadne ďalšie podrobnosti, EX30 má zohrať s nižšou cenou rozhodujúcu úlohu pri rozširovaní značky. Odvážny vonkajší dizajn a štýl menšieho SUV, má zodpovedať preferenciám mladších zákazníkov. Okrem toho by cenovka mala byť nižšia ako 46 000 € a model by tak mohol byť s rôznymi kapacitami batérií dostatočne konkurencieschopný.

Malé SUV od Volva bude jazdiť na platforme SEA materskej spoločnosti Geely, ktorú bude využívať aj pripravovaný Polestar 4. Plánované dodávky nového modelu EX30 sú do Európy a Austrálie koncom roka 2023. Či sa dostane aj na americký trh zatiaľ známe nie je.

Volvo sa snaží, aby do roku 2025 predstavovali 50 % objemu predaja práve elektromobily. Malé a cenovo dostupné SUV by malo túto víziu pomôcť napĺňať od samého začiatku jeho predaja.

Náš tip
Porovnanie cien palív prekvapí: Koľko stojí nabíjanie elektromobilu?
25. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+