MojElektromobil

Predaj elektromobilov na Slovensku rozbehne ďalšia značka. Už od budúceho týždňa má prípravy na predaj svojho elektrického crossoveru Geometry C spustiť čínska automobilka Geely, ktorá sa angažuje aj v značkách Volvo, Polestar alebo Lotus. Pre svoj európsky debut si okrem Slovenska zvolila ešte Českú republiku a Maďarsko. Na novinku upozornil portál CarNewsChina.

Oficiálnym distribútorom pre Európu sa stala spoločnosť Grand Automotive Central Europe Kft, ktorá v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku zastrešuje aj obchodné aktivity Nissanu.

Model Geometry C od Geely bude možné objednať od januára 2023 a prvé vozidlá dorazia do stredoeurópskeho regiónu počas prvého štvrťroka 2023. Postupom času by sa európska ponuka čínskych modelov mala rozširovať.

Geometry C

Dizajn prednej časti vozidla Geometry C je jednoduchý a módny, so svetlometom v tvare čepele a veľkými diskami kolies, ktoré dodávajú silný športový pocit. Prevedenie zadnej časti sa nesie v podobnom štýle, jednoducho kopíruje smer, ktorý udáva predok. Spojené zadné svetlá sú zložené z 216 LED svetelných zdrojov, ktoré majú vytvárať znamenitý a rafinovaný vzhľad.

Nový model Geometry C, ktorý bude u nás v predaji, prejde drobným faceliftom. Bude mať upravený dizajn prednej časti a zadných svetiel, ale zachová si dizajn plávajúcej strechy a skrytých kľučiek dverí, aby vylepšil vzhľad so silnejším zmyslom pre technológie.

Geometry C | Foto: Grand Automotive Central Europe Kft

Vlajkový model Geometry C má dojazd podľa WLTP 460 km a maximálny krútiaci moment 310 Nm, ktorý dokáže zrýchliť z 0 km/h na 100 km/h len za 7,7 sekundy. Výrobca sa chváli systémom inteligentného riadenia spotreby energie (SEM), vďaka ktorému sa vodičovi zobrazuje takmer 100 % presnosť odhadu dojazdu. Údaje WLTP pre model Geometry C, ktorý sa začne vyrábať v budúcom roku a bude predávaný v Európe, budú ešte upresnené.

Geometry C | Foto: Grand Automotive Central Europe Kft

Informácie o očakávanej predajnej cene pre Európu nie sú známe, v Číne sa pohybuje v rozmedzí približne 17 900 až 25 230 dolárov. Už tradične ale môžeme očakávať, že na našej pôde bude cenovka o poznanie vyššia.

11. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+