MojElektromobil

Pripravuje na svoju plne elektrickú budúcnosť. Automobilka Peugeot oznámila, že už od prvej polovice roka 2023 bude každý model zo svojho európskeho portfólia ponúkať aj v elektrifikovanej verzii – hybrid, plug-in hybrid alebo elektromobil. Značka síce urýchľuje prechod k predaju vozidiel bez lokálnych emisií, no elektrické bicykle dodávky, skútre a prirodzene aj osobné autá budú so spaľovacími modelmi koexistovať do konca tohto desaťročia.

Až v roku 2030 nastane v radoch Peugeotu tvrdý prechod na čistú elektromobilitu, kedy si vo svojej ponuke pre Európu ponechá už len 100 % elektrické modely. Koniec-koncov toto bude realita prakticky pre všetky automobilky, ktoré budú chcieť po roku 2035 v Európe predávať svoje vozidlá.

Zavedenie nových hybridných pohonných jednotiek od začiatku roka 2023, spočiatku pre modely PEUGEOT 3008 a PEUGEOT 5008, rozšíri technologickú ponuku a pridá k novým 100 % batériovým elektrickým riešeniam v modeloch e-208 a e-308 aj vodíkový palivový článok a dva a plug-in hybridy s pohonom všetkých štyroch kolies.

Peugeot ponuka pre rok 2023 | Foto: Peugeot

Ponuka 100 % elektrických modelov PEUGEOT sa v roku 2023 rozšíri s príchodom nových, nedávno predstavených modelov PEUGEOT e-308 a e-308 SW. Aj v segmente C automobilka PEUGEOT potvrdila uvedenie modelu plne elektrického modelu PEUGEOT e-408 spolu s plug-in hybridnými verziami svojho fastbacku.

V ponuke pre rok 2023 je zaradený aj PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen vybavený technológiou vodíkových palivových článkov. Automobilka rozšíri svoj rad riešení elektrickej mobility aj na dvojkolesové vozidlá a na autosalóne v Paríži predstaví nový 100 % elektrický skúter PEUGEOT e-Streetzone a dojazdom až 112 kilometrov.

PEUGEOT e-EXPERT Hydrogen | Foto: Peugeot

Model Streetzone je vybavený jednou alebo dvoma vymeniteľnými batériami a dá sa rýchlo a jednoducho dobiť v každej domácej zásuvke. Navrhnutý je primárne na každodenné dochádzanie do centier miest. Vďaka novému technologicky vyspelému LCD panelu je aj praktický, pretože vo verzii s 1 batériou poskytuje pod sedadlom priestor na umiestnenie otvorenej prilby.

Napokon, PEUGEOT Cycles ponúka kompletný rozsah šiestich elektrických bicyklov prispôsobených všetkým druhom používania, od dennej mestskej premávky, cez cestné modely, až po off-road.

Náš tip
Hyundai IONIQ 6 oficiálne predstavený: 614 km dojazd a plno technológií
5. októbra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+