MojElektromobil

Správy o tom, že Peugeot 308 do predaja dorazí aj ako elektromobil sa objavili ešte v roku 2019. Teraz sa ukazuje, že predošlé dohady boli skutočne správne a automobilka sa pripravuje aj na uvedenie čisto elektrickej motorizácie Peugeot e-308. Informácie priniesol portál Autocar.

V tomto prevedení bude dostupný hatchback, ako aj model kombi, ktorý je označovaný skratkou SW. Nebude žiadnym prekvapením, že elektrická 308-čka bude efektívnejšia, výkonnejšia a s dlhším dojazdom ako existujúcimi model nižšej série Peugeot e-208

Výroba v júli, predaj krátko na to

Do predaja sa má dostať už v roku 2023, pričom výroba má byť spustená počas júla daného roka. Oficiálne ceny zatiaľ nie sú známe, no na základe predávanej motorizácie plug-in hybrid môžeme očakávať, že hravo prekoná hranicu 31 000€. 

Portál ďalej uvádza, že Peugeot e-308 bude dostupný s pohonom prednej nápravy, 54 kWh batériou a elektromotorom s výkonom 114 kW a maximálnym krútiacim momentom 270 Nm. Z dostupných informácií vyplýva, že dojazd dosiahne 400 km a podporovaný bude maximálny nabíjací výkon 100 kW.

Žiadne veľké zmeny v dizajne

Čo sa týka celkového dizajnu a interiéru, žiadne veľké zmeny nie sú očakávané. Batéria má byť umiestnená klasicky v podvozku a zvyšok má byť prakticky identický s tým, čo môžeme vidieť pri benzínovej a plug-in hybridnej motorizácii. Inak povedané, pôjde o normálneho člena rodiny 308, rozdielom bude len iná motorizácia. Priamym konkurentom tohto modelu bude Volkswagen ID.4, Nissan Leaf e+ či Hyundai IONIQ 5.

Náš tip
Elektrický Peugeot e-308 so 400 km dojazdom dorazí budúci rok
24. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+