MojElektromobil

Fiat sa pokúsi zaútočiť na segment elektromobilov s novým modelom, dostupným za ľudovú cenu. Elektrický Fiat 500 sa predáva pomerne dobre, no značka avizuje, že už by to chcelo zmenu. Akýsi návrat ku koreňom, ktorým sa má stať nová Panda dostupná výhradne ako elektromobil.

Cesta lacného modelu pre masy

Talianska značka sa do toho chystá pustiť úplne pragmaticky. Nový model bude ponúkať len to najnutnejšie, zabalené do atraktívneho dizajnu, spolu za čo najnižšiu možnú cenu. Fiat jednoducho chce prísť s elektromobilom, ktorý bude predajným hitom.

Stratégia ponúknuť čo najlacnejší elektromobil pre masy sa zdá byť celkom schodnou cestou. Presne tento prístup zvolila aj Dacia so svojim elektromobilom Dacia Spring Electric a za 8 mesiacov od jeho uvedenia si pripísala 40 000 objednávok. Dopyt po lacných elektromobiloch tu jednoducho je.

Je zaujímavé, že zatiaľ chýbajú akékoľvek technické podrobnosti o novej elektrickej Pande, hoci portál Electrek uvádza, že predstavená bude už počas tohtoročnej jari. Očakáva sa, že novinka bude vychádzať z konceptu Fiat Centoventi po úpravách s ohľadom na zníženie nákladov, a teda aj predajnej ceny. O chystanej novinke sa hovorí ako o čo najjednoduchšom elektromobile za neuveriteľnú cenu.

Počíta sa s viacerými verziami

Predstavitelia značky si od projektu sľubujú veľa. Hlavne v kontexte transformácie na výrobcu čisto elektrických modelov do roku 2030. V horizonte najbližších piatich rokov sa počíta aj s dvojdverovým a SUV prevedením Pandy. Hlavným ťahúňom oživenia značky však podľa všetkého bude práce verzia lacného elektromobilu. S predajom nových modelov sa počíta na rok 2023.

Náš tip
Najlacnejšie elektromobily na Slovensku: aktuálny zoznam a ceny
24. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+