MojElektromobil

Koncept Centoventi od Fiatu práve zažil svoj debut na ženevskom autosalóne a redakcia MôjElektromobil.sk pri tom samozrejme nesmela chýbať. Zaujímavosťou na tomto elektromobile je, že budete môcť v ňom mať viacero batérii.

Vo Fiate Centoventi budete môcť mať 1 – 5 batérií. V základe bude elektromobil disponovať batériou, ktorá zaručí dojazd 100 kilometrov. Ďalšie 3 dodatočné batérie zvýšia dojazd každá o ďalších 100 kilometrov. Posledná batéria môže byť nainštalovaná pod sedadlom, čím sa dojazd elektromobilu zvýši na rovných 500 km. Batériu umiestnenú pod sedadlami bude možné podľa Fiatu jednoducho odpojiť, zobrať so sebou domov a tam ju nabiť. Nabijete si ju tak pohodlne cez noc aj v prípade, ak bývate v byte. Rovnako bude možná jej rýchla výmena za už nabitú. Otáznou je hmotnosť takejto batérie, ktorú sme sa nedozvedeli.

Možnosti úprav a výberu správneho zostavenia elektromobilu siahajú ešte ďalej. Majiteľ si na tomto elektromobile môže zmeniť množstvo vecí, či už v interiéri alebo exteriéri. K dispozícii bude rôzne príslušenstvo, v počte až 120 druhov. Toto príslušenstvo bude možné objednať online a nainštalovať bez pomoci mechanika.

Zákazníci budú mať tiež na výber zo štyroch druhov strechy, nárazníkov alebo kolies.

Palubná doska je vybavená množstvom malých otvorov (dierok), do ktorých je možné ukotviť ďalšie príslušenstvo. Čo sa strešných konfigurácií týka, jedna príde dokonca aj so solárnym panelom. Kedy sa elektromobil dostane do predaja, zatiaľ nevieme, rovnako nevieme ani jeho cenu. Podľa výrobcu by sa malo jednať o jeden z najlacnejších elektromobilov vôbec.

Fotogaléria

Ďalšie novinky zo ženevského autosalónu:

8. marca 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+