MojElektromobil

Ženevský autosalón je v plnom prúde a nechýba na ňom ani redakcia MôjElektromobil.sk. Jednou zo zaujímavých noviniek v Ženeve je aj celosvetová premiéra elektrického veľkopriestorového vozidla v prémiovom segmente, konceptu EQV.

„Divízia Mercedes-Benz Vans dôsledne rozvíja elektrifikáciu svojho produktového portfólia. Vďaka konceptu EQV sa dostávame na ďalšiu úroveň. Štúdia ponúka všetky atribúty typické pre značku aj segment, ktoré zákazníci značky Mercedes-Benz poznajú, cenia si a očakávajú ich. Rodinný sprievodca, spoločník na nevšedné dobrodružstvá alebo vozidlo kyvadlovej dopravy s rázom salónika – vďaka týmto vlastnostiam sa z konceptu EQV stáva v kombinácii s akumulátorovým elektrickým pohonom koncept vozidla budúcnosti. Veľmi nás teší, že už v blízkej budúcnosti budeme na základe tejto štúdie schopní ponúknuť našim zákazníkom sériový model.“ Uvideol Wilfried Porth, člen predstavenstva spoločnosti Daimler AG a riaditeľ pre personál a pracovné činnosti.

Slušný výkon, dobrý dojazd a rýchle nabíjanie

V tomto elektromobile sa spája mobilita bez emisií, presvedčivý výkon a slušný dojazd. EQV je poháňaný elektromotorom s výkonom 150 kW (200 koní) a batéria disponuje kapacitou rovných 100 kWh. Maximálna rýchlosť je 160 km/h a na jedno nabitie prejde až 400 kilometrov. Nechýba ani rýchle nabíjanie, výrobca garantuje, že za 15 minút nabíjania získate energiu na prejdenie 100 kilometrov.

Funkčný, s dostatkom priestoru a variability

Keďže batéria sa nachádza v podlahe, vnútorný priestor je naozaj veľmi štedrý. Vďaka až šiestim samostatným sedadlám sa tento elektromobil stane praktickým rodinným sprievodcom. Extrémnu flexibilitu konceptu EQV predstavuje variant 7-8 miestnej verzie pomocou variabilného nastavenia sedadiel a lavíc.

Osobitý dizajn

Dizajn tohto elektromobilu je jemne futuristický, no stále si zachováva prvky štandardnej “dodávky”. Exteriér zdôrazňuje orientáciu na dynamický elektrický pohon. Interiér je bohatý na rôzne zvýrazňujúce prvky. Prístrojová doska má vzhľad kože a je doplnená o ružovozlatú farbu pripomínajúcu meď. Kokpit vozidla kladie dôraz na nekomplikované intuitívne ovládanie.

Značka EQ je synonymom bohatého ekosystému elektromobility zahŕňajúceho výrobky, služby, technológie a inovácie.  Patria medzi ne poradenské a servisné služby, nabíjacia infraštruktúra, či prispôsobená navigácia zohľadňujúca stav nabitia akumulátora. Do roku 2022 sa pod záštitou značky EQ na trh dostane desať nových modelov.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Mercedes-Benz EQV – praktická elektrická dodávka s tradičnou tvárou | Prvá jazda
Náš tip
Mercedes-Benz EQC by sa mal začať vyrábať už v polovici roka 2019
Náš tip
Blesková správa: Tesla sa stala hodnotnejšou automobilkou než Mercedes
5. marca 2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+