MojElektromobil

Spoločnosť Daimler začne na jar 2019 s výrobou 80 kWh batérií pre nadchádzajúci elektromobil Mercedes-Benz EQC. Tieto batérie sa budú vyrábať v nemeckom meste Kamenz. Spoločnosť kvôli tomu zdvojnásobí počet zamestnancom približne na 1000. Toto navýšenie počtu zamestnancov by malo prebehnúť ešte do konca tohto roka, aby bola spoločnosť kompletne pripravená.

Prvá továreň automobilky vyrobila už 200 tisíc batérií pre rôzne modely elektromobilov či hybridov. Druhá továreň začne na jar 2019 s veľkoobjemovou produkciou práve pre spomínaný Mercedes-Benz EQC. Prvé batérie síce budú vyprodukované na jar, ale samotný elektromobil sa začne vyrábať až niekedy v polovici roka.

Spoločnosť plánuje vyrábať batérie celkovo až vo ôsmich továrňach, ktoré budú alebo sú postavené v troch krajinách:

  • 2 továrne v Kamenz, Nemecko
  • 1 továreň v Pekingu, Čína
  • 1 továreň v Tuscaloosa, Alabama
  • 1 továreň v Bankoku, Thajsko
  • 2 továrne v Stuttgarte, Nemecko
  • 1 továreň v Sindelfingene, Nemecko

Špecifikácie nového Mercedesu-Benz EQC

Novinka ponúkne duálny motor, ktorého výkon bude prenášaný na všetky 4 kolesá. Bude dosahovať výkon 300 kW (402 koní) a krútiaci moment až 765 Nm. Zrýchliť z 0 na 100 km/h zvládne už za 5,1 sekundy a maximálna rýchlosť bude 180 km/h. Batéria bude disponovať spomínanou kapacitou 80 kWh a dojazd by mal byť na úrovni 450 kilometrov. Z 10 na 80 % sa pomocou rýchlonabíjania dokáže nabiť za 40 minút.

Náš tip
TEST Hyundai Kona Electric 64kWh: Dlhý dojazd za rozumnú cenu
8. novembra 2018
Zdroj: insideevs.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+