MojElektromobil

Po tom ako minulý mesiac Tesla predbehla BMW, sa po včerajšom uzavretí trhov stala hodnotnejšou než Daimler (Mercedes-Benz). Stala sa tak jednou z najhodnotnejších automobiliek na svete s valuáciou 63,18 miliardy USD. Daimler je aktuálne na hodnote 62,89 miliardy USD.

A to všetko napriek neporovnateľnému počtu vyrobených modelov vozidiel. Daimler je narozdiel od Tesly ziskový už veľmi dlhý čas. Výsledku Tesly však dopomohlo aj čiastočné oslabenie jeho akcii.

Názor redakcie

Hodnota akcii a následná valuácia sa priebežne mení a jedno predbehnutie nemusí znamenať, že to tak zostane trvalo. Hodnota Tesly však z dlhodobého hladiska rastie a už trvalo predbehla aj iné veľké a renomované automobilky. V tomto smere podľa nás nie je úplne podstatné že Tesla práve predbehla Mercedes. Je ale dôležitou správou pre všetky automobilky, že to, čo robí, je pravdepodobne správne. Budúcnosť je v elektromobiloch, a čím neskôr to automobilky pochopia, tým väčší budú mať problém Teslu dohnať.

Nie, elektromobilita nemá vyriešené všetky problémy. Najväčšou výzvou sú batérie. Ich výroba v rádovo vyšších objemoch, ich zloženie bez nevyhnutnej potreby lítia, ich kapacita či ešte rýchlejšie nabíjanie bez vplyvu na degradáciu. Ale ak sa do riešenia problémov zapoja tímy viacerých automobiliek zvučných mien, tým skôr sa podarí nájsť ich riešenia.

5. decembra 2018
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+