MojElektromobil

Prvý novinársky deň ženevského autosalónu sa niesol v znamení množstva výstavných premiér. Najväčším potešením bol pomer elektrifikovaných vozidiel – či už Plug-in hybridov, alebo čistých elektromobilov. Práve tie tvorili prevažnú väčšinu predstavovaných noviniek.

Audi

Na úvod dňa sme zažili veľkolepé predstavenie plne elektrického štvordverového kupé Audi e-tron, veľmi podobného súčasnému spaľovaciemu Audi A7.

Audi to s elektromobilitou začína myslieť vážne: Toto je 4-dverové e-tron coupe ako priamy "konkurent" vlastnej spaľovacej A7

Zveřejnil(a) Môjelektromobil.sk dne Pondělí 4. března 2019

 

Predstavením jednej elektrickej novinky to nekončilo. Ďalším novým modelom elektromobilu od Audi je Q4 e-tron:

Hlásime sa vám priamo zo Ženevy, kde Audi práve predstavuje svoje plne elektrické SUV Q4 e-tron:

Zveřejnil(a) Môjelektromobil.sk dne Pondělí 4. března 2019

 

Audi spomenulo, že má v rukáve aj Audi Q2 e-tron “long”. Tento však bude odprezentovaný až v Šanghaji, nakoľko bude primárne určený pre čínsky trh. Ako býva zvykom pre čínu, pôjde o predĺženie menšieho európskeho modelu.

Na záver prezentácie priviezli vodiči na pódium 4 nové hybridné modely až po najvyššiu triedu A8. Označené budú s písmenom “e” za súčasným označením TFSI.

GFG Style

Cestou na ďalšie predstavenie nás zaujal stánok GFG Style. Pôvod tejto značky sa spája s dizajnérskym štúdiom Giorgetta a Fabrizia Giugiara, ktorí navrhli dizajn pre 60 miliónov áut jazdiacich po celom svete. Vystavené boli dva elektrifikované športové modely Sibylla GG80 a Kangaroo so 100 resp. 90 kWh batériou. Zrýchlenie z 0 na 100 udáva na 3,8 sekundy a zaujímavosťou sú i strešné nosiče na lyže.

Mercedes

Novinky Mercedesu, vrátane konceptu plne elektrifikovaného luxusného vanu EQV, predstavil sám predseda predstavenstva koncernu Daimler AG, Dieter Zetsche.

Informácie o ňom sme vám priniesli v samostatnom článku:

Náš tip
Mercedes Benz EQV: Elektrický van s dojazdom 400 km

Okrem nového EQV sme mali možnosť vidieť aj nedávno predstavený Mercedes EQC, či nabíjací stojan ultrarýchleho nabíjania siete Ionity.

Kia

Nádherný koncept športového elektromobilu od Kie s nevšednými exteriérovými i interiérovými povrchmi sa nazýva Imagine.

Pôsobivý vzhľad podčiarkuje osvetlenie vozidla. Okrem LED pásiku nad dverami upútajú pozornosť aj predné tygrie svetlá, ktoré privítajú vodiča svetelnou “show” pri príchode k vozidlu.

Arcfox

Značka Arcfox bude pre mnohých veľkou neznámou. Ide však o divíziu jedného z významných čínskych producentov áut Beijing Electric Vehicle. V roku 2018 predal Acrfox v domácej krajine viac ako 150 000 elektromobilov. Dizajnérom a zároveň predstavujúcim bol najznámejší dizajnér Walter de Silva. Za svoju kariéru šéfoval dizajnu v automobilkách ako Fiat, Audi, Volkswagen, Seat a Alfa Romeo.

Dôležitosť prezentácie zvýrazňovali aj ďalšie prítomné osobnosti – okrem vedúceho pracovníka Daimleru, ktorý má v automobilke taktiež majetkovú účasť, bol prítomný aj bývalý francúzsky premiér Francois Fillon.

Najväčšiu pozornosť pútalo predstavené SUV s názvom ECF.

To upúta úplne chýbajúcimi kľučkami dverí, ktoré sú nahradené dotykovým tlačidlom, podobne ako tlačidlá v interiéri.

Viac si môžete pozrieť aj v našom videu, ktoré sme vám priniesli naživo:

O značke Arcfox ešte budeme počuť!

Zveřejnil(a) Môjelektromobil.sk dne Úterý 5. března 2019

Polestar

Polestar predstavil pod svojou značkou elektromobil vzdialene pripomínajúci Volvo S40. Jeho názov je Polestar 2. Jeho výkon je 300 kW a batéria má kapacitu 78 kWh. Že Polestar je divíziou Volva pripomínajú predné svetlomety s typickým Thor-ovým kladivom.

Ako jeden z mála novopredstavených elektromobilov má klasické kľučky.

Podobne ako u Tesly Model S či X disponuje na výšku orientovaným stredovým displejom a predným kufrom (tzv. “frunk”).

Honda

Po málo úspešnom hybridnom modeli Insight uviedla Honda na základe konceptu Urban EV “retro” elektromobil Honda e.

O tento model prejavilo záujem už 15 000 potenciálnych zákazníkov. Honda plánuje spustiť rezervácie ešte v tomto roku. Dojazd cez 200 kilometrov má zabezpečiť 40 kWh batéria.

Informácie o elektrickej Honde si môžete pozrieť v našom aktuálnom článku.

Náš tip
Honda e prototyp: V meste sa bude cítiť dobre

V nasledujúcich dňoch vám ukážeme ďalšie elektrické modely, ktoré sme mali možnosť vidieť v Ženeve naživo.

5. marca 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+