MojElektromobil

Automobilka Hyundai sa už pomaly pripravuje na prvé dodávky očakávaného elektromobilu Hyundai IONIQ 5. Už dlhšie vieme, že do predaja príde viac modelov IONIQ, pričom už budúci rok by sme sa mohli dočkať elektrického sedanu IONIQ 6.

Túto informáciu priniesol kórejský web The Korean Car Blog, ktorá má vychádzať z konferenčného hovoru akcionárov automobilky Hyundai Motor Company. Príchod IONIQ 5 na svetový, ale aj slovenský trh, sa očakáva v najbližších týždňoch. Postavený je na novej čisto elektrickej platforme E-GMP, ktorá so sebou prináša množstvo zaujímavých parametrov a technických vylepšení. Dojazd tohto modelu atakuje 500 kilometrov a batériu zvládne nabiť z 10 na 80 percent už za 18 minút.

Elektrický sedan IONIQ 6

Vozidlá pod názvom IONIQ budú prichádzať v najbližších rokoch pravidelne. Automobilka už dlhšie pracuje na viacerých modeloch a po IONIQ 5 sa dostane do predaja už budúci rok plne-elektrický sedan IONIQ 6. Pôjde teda o prvý elektromobil od Hyundai v takomto type karosérie. Vychádzať by mal z konceptu Hyundai Prophecy, ktorý opäť kombinuje retro štýl s futuristickými prvkami. Vzhľadom na medziročný pokrok a efektívnejší tvar karosérie sa predpokladá, že IONIQ 6 by mohol prejsť na jedno nabitie 650 až 700 kilometrov.

Modelový rad IONIQ bude kompletný v roku 2024. Vtedy sa do predaja dostane aj IONIQ 7, ktoré bude zastupovať kategórie plne-elektrických SUV. Počet predobjednávok IONIQ 5 mal prekročiť 42 tisíc kusov. Automobilka chce tento rok predať 160 tisíc kusov elektromobilov a do roka 2025 majú narásť na 560 tisíc.

Náš tip
Poznáme cenník Hyundai IONIQ 5: slovenská cena začína na 41 tisíc eur
14. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+