MojElektromobil

Podľa informácií z portálu InsideEvs, spoločnosť Uber spolupracuje s automobilkami na vývoji nového mestského elektromobilu. Ten má mať slabší výkon, no cenovo bude oveľa dostupnejší ako konkurencia. Toto zatiaľ o ňom vieme.

Elektrický automobil má slúžiť najmä ako prostriedok na prepravu osôb, rovnako ako vozidlo určené na donášku pre Uber Eats. Vedenie spoločnosti sa rozhodlo pre tento krok, najmä z dôvodu redukcie celkových nákladov.

Dara Khosrowshahi, CEO Uberu, tvrdí, že elektromobil nemusí mať najvyšší výkon alebo pozoruhodné zrýchlenie. Má byť hlavne pohodlný pre vodiča a prepravované osoby, ktoré by v novom modeli mohli dokonca sedieť tvárou oproti sebe. Taktiež povedal, že znížením požiadaviek na vozidlo sa znížia aj náklady, čo je hlavným cieľom spoločnosti.

uber autonomne
Uber pracuje aj na vozidlách s autonómnou jazdou | Zdroj: cnet

Pri donáškových službách sa zamerajú najmä na menšie, trojkolesové a dvojkolesové vozidlá. Tie budú mať nízky dopad na životné prostredie, a hlavne dostatočne veľké úložné priestory. Poslíčkom budú slúžiť na plynulú prepravu po meste a vyhýbanie sa zápcham.

S akými automobilkami bude spolupráca prebiehať sme sa zatiaľ nedozvedeli, a ostáva nám len čakať na prvé informácie. V predchádzajúcom období spolupracoval Uber napríklad so start-upom Arrival, a to na výrobe vozidiel určených na prepravu osôb.

Uber prechádza na uhlíkovo-neutrálnu prepravu

Uber chce do roku 2030 premeniť celú svoju flotilu na plne elektrickú. Ako prvým testovacím mestom je Londýn, nasledovať má aj Paríž a Amsterdam. Aj preto nadviazal spoluprácu s požičovňou automobilov Hertz, ktorej výsledkom má byť až 25 000 elektromobilov pre Uber už do roku 2025. Medzi elektromobily zahrnuté v tejto spolupráci budú patriť aj modely od Tesly či Polestaru.

Náš tip
Porovnanie cien palív prekvapí: Koľko stojí nabíjanie elektromobilu?
25. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+