MojElektromobil

Spoločnosť Hertz, ktorá sa zaoberá prenájmom vozidiel, umožnila do týchto dní takmer 50 000 vodičom vyskúšať si jazdu v Tesle. Spoločne vodiči absolvovali viac ako 24 miliónov jázd elektromobilom, a najazdili viac ako 418 miliónov kilometrov. Doteraz spolupracovali s firmou Uber len v Severnej Amerike. Portál Autorentalnews informuje, že po novom mieri táto spolupráca aj do Európy.

Výsledkom spolupráce bude až 25 000 elektromobilov do roku 2025, ktoré si budú môcť zákazníci zapožičať. Táto spolupráca má prebehnúť najmä v európskych hlavných mestách. Používatelia si tak budú môcť vybrať vozidlá rôznych značiek, ako napríklad Tesla či Polestar.

Tesla-Hertz-Hero-2-1
Hertz má vo svojej flotile veľký výber elektromobilov | Zdroj: Thedrive

Dara Khosrowshahi, generálna riaditeľka Uberu, uviedla vo vyhlásení, že ako najväčšia platforma mobility na svete sú si vedomí, že ich vplyv presahuje ich technológiu. Dodala, že klimatické zmeny sú najnaliehavejšou globálnou výzvou, ktorú musíme všetci začať riešiť.

Výsledok spolupráce bude pre Uber zrýchlenie prechodu na nulové emisie, a tiež prinesie vodičom zníženie prevádzkových nákladov. Cieľom spoločnosti Uber aj naďalej ostáva stať sa plne elektrickou platformou v celej Európe do roku 2030.

Projekt sa spúšťa v Londýne, následne sa bude rozširovať

Pilotná prevádzka projektu týchto spoločností sa začína už v januári 2023, a ako prvým testovacím mestom sa stane Londýn. Po vyladení nedostatkov a po otestovaní prevádzky projektu sa bude projekt, možno ešte aj tento rok, rozširovať do ďalších metropol. Ako ďalšie na zozname majú byť Paríž a Amsterdam.

“Sprístupnením elektromobilov pre šoférov Uberu prispejeme nielen k zníženiu emisií v európskych mestách, ale aj rozšírime príležitosti pre ľudí, aby mohli naplno využívať výhody elektrifikácie. Keďže Hertz investuje do vytvorenia jedného z najväčších vozových parkov elektromobilov na svete, naše partnerstvo Uber pomáha zabezpečiť, že budeme aj naďalej napredovať v rýchlo sa meniacom prostredí mobility v celej Európe.”

Stephen Scherr, generálny riaditeľ spoločnosti Hertz

Náš tip
Zákaz predaja elektromobilov od roku 2035? Wyoming prichádza s bizarným uznesením
19. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+