MojElektromobil

Tesla Cybertruck patrí medzi najočakávanejšie elektrické vozidlá vôbec. Jeho výroba sa už nejaký čas odkladá, no v poslednej dobe sa hovorí o 2023 ako roku, kedy sa začne Cybertruck vyrábať. Čo sa stane, ak sa vám ho podarí oškrieť/poškrabať? Podľa najnovších informácií má mať spoločnosť riešenie, ktoré celý proces opravy zjednoduší, informuje Insideevs.

Rovnako ako bežný automobil, aj takéto futuristicky vyzerajúce vozidlo, ktoré bude vyrobené z nerezovej ocele, dokážete bez problémov oškrieť. Vyzerá to tak, že Tesla príde s riešením tohto problému. V podcaste Ride the Lightning vysvetloval problematiku Franz von Holzhausen, dizajnový riaditeľ Tesly.

Tesla Cybertruck v Texase (Zdroj: Tesla)
Tesla Cybertruck v Texase (Zdroj: Tesla)

Prezradil, že spoločnosť nebude zasielať vozidlá Cybertruck v čisto “kovovom” prevedení. Na povrchu vozidla sa bude nachádzať vrchný náter v podobe povlaku alebo pokovovania. To zabezpečí odolnosť laku, ale tiež umožní uľahčenie odstránenia škrabancov.

Strávili sme veľa času vývojom povrchovej úpravy, ktorá je nehrdzavejúca a neuveriteľne tvrdá – takže v prípade, že dôjde k poškriabaniu, máme postup, pomocou ktorého by ste ho mohli v podstate vyleštiť a odstrániť aj škrabanec a vrátiť ho späť do základnej úpravy, ktorá je na nereze. 

Nie je to úplne bežný proces. Existuje povrchová úprava, ktorú na vozidlo aplikujeme. Umožňuje jeho ošetrenie alebo opravu.

Franz von Holzhausen, dizajnový riaditeľ spoločnosti

Vrchný náter môže byť hneď z niekoľkých materiálov

Na pokrytie povrchu vozidla môže byť použitých hneď niekoľko materiálov. Či sa rozhodnú pre zinok, nikel alebo meď, nám zatiaľ Franz neprezradil. Jednou z možností je aj ródium, ktoré je najvzácnejšie zo všetkých nerádioaktívnych kovov a používajú ho najmä klenotníci. Taktiež je bonusom jeho odolnosť voči korózii a fyzickému opotrebeniu.

Veríme, že v Tesle po menšom škandály s rozbitím okna pri prezentácii Cybertrucku, si nedovolia ďalšie pochybenie vo forme ľahko poškriabateľného povrchu. V podcaste sa tiež spomenulo, že dizajnérske práce na vozidle boli ukončené, a vozidlo je v podstate pripravené na riadnu výrobu. Von Holzhausen sa však rozhodol neodpovedať na otázku, či sa Cybertruck dostane do výroby v polovici tohto roka, tak ako sa špekuluje.

Náš tip
Opustené bane ako zásobáreň elektrickej energie?
17. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+