MojElektromobil

Spoločnosť Tesla organizovala včera akciu pre investorov spoločnosti pod názvom “Investor Day.” Už nejaký čas sa povrávalo a nápade Elona Muska pridať do flotily vozidiel Tesla aj dodávku. Podľa uniknutých obrázkov vyzerá, že sa čoskoro takéhoto typu vozidla aj dočkáme, informuje portál Drive.

Koncom minulého roka sa začalo pre uniknuté informácie povrávať, že spoločnosť Tesla chystá nový typ väčšieho vozidla. Neboli známe žiadne oficiálne rendery a rovnako aj všetky ostatné informácie ostali utajené. Informácie hovoria o roku 2024 ako o roku začiatku sériovej produkcie Van-u od Tesly.

Počas prezentácie na Dni Investorov, ktorý sa konal 2.2.2023, sa na snímke flotily spoločnosti objavili dve záhadné vozidlá. Oba boli totižto zakryté plachtou, a preto nám ostáva len hádať, o aké automobily ide. Z obrázku vidíme, že jedno vozidlo bude menšieho typu, a malo by ísť už o dlhšie spomínanú Teslu “Model 2.” 

tesla render
Obrázok z prezentácie Tesly | Zdroj: Drive.com

Druhé vozidlo je väčšieho vzrastu, čo nám napovedá, že by mohlo ísť o plánovanú dodávku. V prezentácii Tesla odhaduje potenciálnych 300 miliónov elektrických úžitkových vozidiel na celom svete v nasledujúcich rokoch. Podľa štatistiky spoločnosti SCMO z roku 2015 je na svete celkovo až 335 miliónov úžitkových cestných vozidiel.

Samotný Musk sa v 2016 vyjadril takto: “Okrem spotrebných vozidiel sú potrebné aj ťažké nákladné vozidlá, rovnako ako mestská doprava prepravujúca hromady cestujúcich.” Spoločnosť už odhalila ťahač Tesla Semi a pick-up Cybertruck. V 2016 tiež Musk napísal na Twitteri, že pravdepodobné má zmysel postaviť dodávku s podvozkom pick-upu.

Prvé obrázky sa objavili na Twitteri

Umelec s prezývkou Theottle vytvoril grafické prevedenia dodávky od Tesly. To, ako ďaleko je svojimi dizajnami od pravdy zatiaľ nevieme, no prispôsobil ich výzoru súčasných aj budúcich vozidiel tejto spoločnosti. V posledných rokoch stúpa popularita dodávok, ale aj iných prostriedkov na prepravu tovaru, čo urýchlila najmä pandémia Koronavírusu.

tesla van
Takto by mohlo vyzerať nové vozidlo | Zdroj: Drive.com

Okrem Tesly sa rozhodla do elektrických dodávok investovať aj spoločnosť Rivian, ktorá nadviazala spoluprácu s Amazonom. Aj Volkswagen, Ford a Mercedes-Benz sa chystajú prísť na trh s elektrifikovanými dodávkami, a my sa určite máme na čo v budúcnosti tešiť.

Náš tip
Rakúsko stavilo na zelenú mobilitu. Zmodernizuje verejnú dopravu
3. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+