MojElektromobil

Vzdali by ste sa neobmedzeného bezplatného nabíjania pre svoj elektromobil výmenou za 5000 dolárov? Že to vôbec neznie ako dobrý obchod a hodnota niečoho takého musí byť mnohonásobne vyššia? To Tesle nezabránilo v tom, aby s podobnou ponukou začala kontaktovať svojich zákazníkov. Na prípad upozornil portál Teslarati.

V praxi to funguje tak, že majitelia elektromobilov Tesla Model 3 a Tesla Model S, na ktoré je viazané doživotné bezplatné nabíjanie, môžu na svoje vozidlo získať špeciálny odkupný bonus vo výške 5000 dolárov. Spomínaný bonus je možné získať len v prípade kúpy nových elektromobilov Tesla Model 3 a Tesla Model X, čo vlastne znamená, že je to naviazané na ďalšiu investíciu.

Tesla bezplatné doživotné nabíjanie zaviedla pred rokmi ako nástroj na podporu predajov svojich elektromobilov. Po čase bola táto ponuka eliminovaná, no zákazníci, ktorí bezplatné nabíjanie už raz získali,  ho mohli využívať naďalej. Získať sa už teda nedalo, no zostalo nezachované.

To okrem iného znamenalo to, že vybrané staršie elektromobily razom získali na hodnote. Realita je však taká, že aktuálna ponuka vymeniť bezplatné nabíjanie za odkupný bonus vo výške 5000 dolárov nie je dostatočne lákavá na to, aby ju niekto za normálnych okolností prijal. V tomto duchu sa vyjadrujú aj oslovení ľudia, ktorí uvádzajú, že to výmenu zvážili len v prípade omnoho lákavejšej protihodnoty.

24. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+