MojElektromobil

Len pred nedávnom sme vás informovali, že v Tesle začínajú pracovať na novom, menšom a lacnejšom elektromobile. Teraz portál Insideevs prichádza so správou, ktorá hovorí o roku 2024, ako o roku príchodu nového hatchbacku. Neoficiálne ho odborníci nazývajú Tesla Model 2.

Táto informácia prišla od analytikov z Loup Ventures, ktorí sa už dlhé roky venujú sledovaniu a reportovaniu správ z Tesly. Podľa nich nie je “Model 2” na liste budúcich automobilov spoločnosti, no automobilka prezradila že chystá niečo podobné.

✅ Nemali by ste prehliadnuť:

TIP na konferenciu: Plánujete kúpu elektromobilu do firmy? Poradíme vám na konferencii eFleet Day 2023 už 29. marca. Akčný plán pre elektromobilitu, reálne dáta, postrehy a skúsenosti z praxi, firemné procesy a nástroje, ale aj financovanie či úspora nákladov. To všetko a omnoho viac pod jednou strechou.  Registrácia na eFleet Day 2023 prebieha na stránke www.efleetday.sk

tesla model 2
Vizualizácia Tesla Model 2 od Autoexpress | Zdroj: Autoexpress.co.uk

Pre spoločnosť prináša príchod automobilu v takejto cenovej kategórii možnosť vstupu na nové trhy. Na začiatok sa predpokladá, že výroba prvých kusov tohto elektromobilu bude situovaná v Číne. Malo by sa začať pomaly, no po doladení detailov a rozbehnutí produkcie sa očakáva, že produkcia Modelu 2 prevýši produkciu všetkých ostatných modelov dokopy.

Momentálne sa v Tesle sústredia najmä na príchod dlho očakávaného modelu Cybertruck, ale aj nového Tesla robota, ktorý bude využívaný vo výrobe. Loup Ventures ďalej vo svojej predpovedi prehlásili, že:

  • Tesla počká až do roku 2024, kým predstaví Model 2
  • Ak by firma predstavila nízkonákladové vozidlo skôr ako pred 2024, mohlo by to mať negatívny dopad na predaj nedávno vylepšeného Modelu 3
  • V Loup Ventures veria, že predstavenie prebehne v roku 2024 a výroba cca v polovici roku 2025.

Model 2 zatiaľ nemá stanovený dátum ani cenu

Samotný Elon Musk spomínal, že pri výrobe nového modelu budú náklady na úrovni 50% z nákladov na výrobu Modelu 3, ale aj ostatných elektromobilov. To neznamená že cena bude rovnako tvoriť polovicu ceny Modelu 3, no špekuluje sa o cene cca 30 000 (25 000 dolárov). Konkurovať by tak mohla v Európe hatchbackom ako Volkswagen ID.3, či čínskym MG a BYD.

Tesla Cybertruck v Texase (Zdroj: Tesla)
Dlho očakávaný Tesla Cybertruck v Texase (Zdroj: Tesla)

V článku sa spomínala aj možnosť, že by Model 2 mohol byť predstavený už v roku 2023. V Tesle však majú už teraz plné ruky práce, veď pracujú na príchode Tesla Semi, výrobe 4680 článkových batérií, Cybertrucku, autonómnom riadení verzie 11, stavbe Severoamerickej továrne, vylepšenom Modeli 3 a ďalších menších projektoch.

Náš tip
Uniknuté informácie hovoria o lacnejšej verzii Tesly Model Y
3. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+