MojElektromobil

Nedávne správy tvrdia, že Tesla údajne pracuje na facelifte Modelu 3 s kódovým označením „Project Highland“, ktorý bude vydaný do konca budúceho roka. Výrobca elektromobilov sa aj prostredníctvom tohto projektu snaží znížiť výrobné náklady vozidla a zároveň zvýšiť jeho príťažlivosť pre spotrebiteľov. Hovoríme tu o vylepšenej verzií jedného z najpopulárnejších elektromobilov, ktorý je na trhu dlhší čas a modernizácia by určite bola na mieste. Ako však uvádza portál electrek.com, tieto správy by sme mali brať zatiaľ s rezervou.

Tesla Model 3 je na trhu už niekoľko rokov a naposledy prešiel prešlo obnovou v októbri 2020. Väčšina zmien, ktoré sa vtedy implementovali ale boli relatívne malé. Zahŕňali tak novú stredovú konzolu, nové výplne dverí, elektrický kufor, nové kolesá, svetlomety a množstvo ďalších opakovaných zmien.

Kedy Tesla uvedie prerobený Model 3?

Agentúra Reuters poznamenala, že „Project Highland“ by zahŕňal vylepšenia Modelu 3 akými sú zníženie celkového počtu komponentov do auta, ako aj zníženie zložitosti interiéru. Rekonštrukcia by sa mala údajne zamerať aj na funkcie, ktoré kupujúci Tesly oceňujú najviac. Napríklad informačný a zábavný systém.

Zdroje publikácie taktiež poznamenávajú, že prepracovanie Modelu 3 bude zahŕňať aj niektoré aktualizácie exteriéru a výkonu hnacieho ústrojenstva Modelu 3. Tento aktualizovaný a plne elektrický sedan by sa údajne mohol dostať do výroby v továrňach Fremont a Gigafactory Shanghai. V týchto továrňach sa už v súčasnosti vyrába Model 3. Podľa zdrojov Reuters by mal byť tento nový a prepracovaný Model 3 uvedený do výroby už v Q3 2023.

Zdroj: electrek.com

Udržať si jednoduchosť

Zdroje, ktoré vo svojich publikáciách spomínajú vylepšenia, naznačujú, že Tesla by pravdepodobne mohla implementovať niektoré z inovácií, ktoré boli predstavené už na Modeli Y, do Modelu 3. Model Y bol už doteraz v niekoľkých továrňach rozbehnutý kľúčovými inováciami, ako napr. predné a zadné megacasty. Model Y aj Model 3 sú autá Tesly určené predovšetkým pre masový trh. A tak by nebolo žiadnym prekvapením, keby prepracovanie plne elektrického sedanu zahŕňalo aj také inovácie, ako je použitie technológie megacastingu a štrukturálnych batérií.

Foto: Tesla

Zmena, ktorú môžete vidieť

Treba však poznamenať, že Model 3 dnes už prešiel mnohými vylepšeniami v priebehu niekoľkých rokov. Aj keď po vizuálnej stránke vozidla sa vôbec nič nezmenilo, jeho softvér a hardvér už vylepšený bol. Ed Kim, prezident spoločnosti AutoPacific Group, ktorá sleduje trendy na trhu a produkciu, poznamenáva, že spotrebitelia by pravdepodobne ocenili zmeny Modelu 3, a to aj po vizuálnej stránke, ako uvádza portál topcarnews.net.

„Spotrebitelia však stále majú tendenciu prirovnávať vizuálne zmeny k novosti. Tesla vie, že vizuálne hmatateľné zmeny sú v poriadku. Nadchádzajúce zmeny, ktoré by potenciálni zákazníci videli a pocítili, budú veľmi dôležité. Chceme, aby sa zabezpečilo, že zákazníci EV budú mať stále Teslu na vrchole svojej mysle, pretože trh začínajú zaplavovať skutočne vynikajúce alternatívy Tesly,“ povedal Kim.

Náš tip
Tesla Semi má za sebou testovaciu jazdu. Takmer 40 ton na trase 804 kilometrov


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

29. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+