MojElektromobil

Nikto nepovedal, že sa po smrti nemôžete dopraviť na miesto svojho posledného odpočinku v štýle a… elektricky. Súčasnosť nám totiž znovu dokazuje, že všetko je možné a budúcnosť jednoznačne spočíva v elektromobiloch. Pohrebný voz vás totiž na svojej poslednej ceste odvezie bez potreby akýchkoľvek pohonných hmôt pre spaľovacie motory. Informuje o tom electrek.

Tesla Model 3 trochu inak

Za novou vymoženosťou v kategórii vozidiel nie je zodpovedná samotná spoločnosť Tesla, ale holandská firma Derks. Tá sa zameriava na výrobu limuzín a pohrebných áut. Je známa tým, že prerábajú už existujúce známe značky vozidiel podľa ich potrieb. Rozhodli sa, že práve Tesla Model 3 je najvhodnejšia na daný účel. Nie je to ale prvýkrát čo sa pohrebnícke služby rozhodli využiť podobnú prerábku už existujúceho vozidla, prekvapivo sú tieto vozidlá v danej sfére celkom obľúbené.

pohrebný elektromobil
pohrebný elektromobil | Zdroj: electrek

V tomto prípade asi nemôžeme čakať práve vizuálne estetické auto, na to však jeho výroba ani nie je zameraná. Logicky totiž pohrebný elektromobil určite dáva zmysel. Je určený na krátke trate a na nabíjanie mu ostáva dostatočné množstvo času.

Parametre auta sú celkom sľubné

Po prestavbe na pohrebné vozidlo sa dojazd pohybuje na úrovni okolo 350 kilometrov. Pre porovnanie, WLTP dojazd pôvodnej Tesly je 448 kilometrov. Vozidlo je vybavené malými bočnými dverami s úložnými priestormi a výsuvnou podlahou.

kufor pohrebného elektromobilu
kufor pohrebného elektromobilu | Zdroj: electrek

Ako bonus obsahuje aj elektrické závesy po všetkých stranách. To ale nie je všetko, súčasťou výbavy je aj LED osvetlenie, ktoré môže byť nastavené tak, aby vytváralo pocit nočnej oblohy. Obsahuje samozrejme aj výsuvné stojany na kvety. Cenu zatiaľ nepoznáme, jej oznam očakávame v blízkej budúcnosti.

Náš tip
Aehra odhaľuje v luxusnom SUV obrovskú obrazovku, ktorá sa pohybuje
27. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+