MojElektromobil

Tento nórsky pohrebný Tesla Model S je výnimočný. Je výrazne upravený – postavili mu novú pomerne dlhú a vysokú strechu a počet sedadiel sa znížil na dve. Zadný priestor je priestranný a prispôsobený pre prevoz truhly. Tento konkrétny model zobrazuje na tachometri iba 1 000 najazdených kilometrov.

  

Interiér tohto pohrebného vozidla je tiež modifikovaný. Zadný priestor má krásnu drevenú podlahu, ktorej časť sa môže ešte vyklopiť von z vozidla pre jednoduchšiu nákladku truhly. Steny interiéru sú zdobené koženými poťahmi, ktorá spolu s elektrickým pohonným ústrojenstvom robia z vozidla extrémne tichý stroj.

Slúži v meste Kopervik v Nórsku a ponúka ju spoločnosť Karmøy Bilsenter. Tá upravuje vozidlá pre rôzne účely, jej hlavný biznis je však pohrebníctvo.

Pohrebnú Teslu Model S už vyrobila aj spoločnosť RemetzCar v roku 2016. Tá nedávno priniesla na trh aj kombi vezrziu Modelu S.

Obstarávacia cena tohto pohrebáku je 1 999 000 Nórskych korún (~205 000 €). Detaily pohrebného Modelu S si môžete pozrieť nižšie.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

25. februára 2019
Zdroj: InsideEVs

+