MojElektromobil

Pre majiteľov elektromobilov Tesla Model 3 je v týchto dňoch dostupná nová softvérová aktualizácia s označením 2022.36.8, ktorá prináša viacero menších vylepšení a úprav.

Medzi nimi sa nachádza napríklad úprava správania funkcie Autopilot. Tá sa teraz kvôli právnym predpisom v Európe automaticky vypne v momente, kedy sa vozidlo priblíži ku koncu zaradenia do jazdného pruhu oddeleného namaľovanou čiarou a vodič nezadá pokyn pre zmenu jazdného pruhu – koniec „pripájacieho pruhu“.

Niekoľkých vylepšení sa dočkala aj aplikácia Energy, pribudla ochrana proti prehriatu kabíny pri využívaní klimatizácie a upravené bolo zobrazovanie informácií o nabíjacích staniciach Tesla Supercharger, kde sa teraz napríklad zobrazujú podrobnosti o takzvanom variabilnom cenníku a priemernej vyťaženosti nabíjacej stanice v konkrétnych časoch.

Za zmienku stojí aj novinka v podobe upozornení na opustenie elektromobilu bez jeho uzamknutia. Inak povedané, ak svoju Teslu opustíte bez toho, aby ste zamkli dvere, tak na túto skutočnosť budete upozornení.

V prípade aplikácie Energy malo pribudnúť zobrazovanie podrobných informácií o spotrebe energie počas jazdy, ale aj v časoch, kedy je elektromobil zaparkovaný na mieste. Zobrazovať sa majú informácie o konkrétnej spotrebe jednotlivých komponentov vozidla, o vplyve jazdného správania na spotrebu, a rovnako tak o environmentálnych vplyvoch na spotrebu.

Aplikácia teraz bude zobrazovať odporúčania prispôsobené priamo konkrétnemu vodičovi a podľa popisu noviniek pribudlo aj porovnanie medzi reálnom spotrebou a odhadom pre plánovanú trasu.

Tesla Model 3 aktualizácia 2022.36.8 | Foto: Michal Chabada
29. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+