MojElektromobil

Ponuka plug-in hybridov sa na Slovensku tento týždeň rozšírila. Do predaja sa dostal kultový model Renault Megane v prevedení E-TECH Plug-In Hybrid. Táto motorizácia je momentálne dostupná len v karosárskej verzii Grandtour. Na sedan si počkáme do roku 2021.

Nový Renault Megane

Moderný dizajn a kvalitnejšie materiály – to je nový Renault Megane, s bohatšou výbavou a multimediálnym systémom EASY LINK s aktualizáciami Over-The-Air, ktorý je možný objednať od augusta.

Spredu môžeme vidieť nový nárazník so zmenenou maskou chladiča, chrómovaným orámovaním hmlových svetiel a prívodmi vzduchu. Tvar zmenil aj zadný nárazník. Zadná časť auta je vyprofilovanejšia a ozdobená novými dekoratívnymi prvkami.

Model je vybavený optimalizovanými bezpečnostnými systémami, vrátane Full LED svetlometov, ktoré sú k dispozícií už od prvej úrovne výbavy. Pokročilé technológie na najvyššej úrovni, nové asistenčné systémy pre vodičov, vrátane EASY PILOT – asistenta pre jazdu na diaľnici a v dopravných kolónach.

Interiér Renault Megane je prívetivý, projektovaný s ohľadom na ergonómiu vodiča, vybavený systémom MULTI-SENSE a novými typmi čalúnenia.

Výrazným dojmom pôsobí najmä plne digitálny 10,2 palcový prístrojový štít, ktorý zobrazuje dôležité jazdné informácie priamo pred očami vodiča. K dispozícii je multimediálny systém novej generácie EASY LINK s veľkým dotykovým 7 alebo 9,3 palcovým displejom. Systém, ktorý je kompatibilný s Android Auto a Apple CarPlay.

Plno asistenčných technológií

Nový Megane je vybavený najnovšími dostupnými technológiami asistenčných systémov pre vodičov:

  • systém varovania pri nedodržaní bezpečnej vzdialenosti (DW)
  • systém varovania pred čelným nárazom (FCW)
  • systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu (LDW)
  • systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA)
  • systém sledovania mŕtveho uhla (BSW)
  • systém rozpoznávania dopravných značiek a varovania pri prekročenej povolenej rýchlosti (OSP a TSR)
  • systém EASY PILOT – asistent pre jazdu na diaľnici a v dopravných kolónach, ktorý pozostáva zo systému pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu (LC) a adaptívneho tempomatu s funkciou Stop&Go (ACC Stop&Go)
  • systém sledovania únavy vodiča (DAA)
  • systém pre aktívne núdzové brzdenie s funkciou detekcie chodcov a cyklistov (AEBS)
  • systém upozorňovania na predbiehajúce autá pri brzdení (RCTA)

Renault Megane

E- TECH Plug-in Hybrid s 50 km dojazdom

Renault Megane s novým hybridným pohonom typu E-TECH Plug-in Hybrid s výkonom 160 koní a batériou s kapacitou 9,8 kWh (400V) dokáže v plne elektrickom režime prejsť až 50 km (WLTP), a to pri štýle jazdy s rýchlosťou do 135 km/h. V mestskom režime (WLTP City). sa tento dojazd predlžuje až na 65 km. Rozjazd vozidla je vždy v plne elektrickom režime.

Megane E-TECH Plug-in Hybrid sa chváli nízkou spotrebou paliva od 1,3 l/km a emisiami CO2 od 29 g/km v kombinovanom režime (WLTP). Nový Renault Megane Grandtour E-TECH 160 Plug-In Hybrid s automatickou prevodovkou Multi-Mode je k dispozícii v troch úrovniach výbavy: Zen, Intens a R.S. Line.

Cena a dostupnosť

Cena Renault Megane s motorizáciou E-TECH 160 Plug-In Hybrid začína v edícii Zen na 27 290 €. Stredná edícia Intesne vychádza na 29 290 € a v najvyššej edícii R.S. Line je cena stanovená na 30 790 €.

7. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+