MojElektromobil

Nerezový elektrický pickup Tesla Cybertruck prvýkrát navštívil svoj budúci domov v Texase. Objavil sa na stavenisku Giga Texas aj s Elonom Muskom.

Tesla Cybertruck prvýkrát v Texase

Tesla predstavila šialený pickup Cybertruck v roku 2019 a doteraz vyrobila len jeden prototyp vozidla. Dnes prototyp prvýkrát a vo veľkom štýle navštívil miesto svojej budúcej sériovej výroby v Texase, konkrétne v rozostavanej fabrike Giga Texas pri Austine.

Fotografie a videá Cybertrucku v Texase dnes na internete zverejnila samotná automobilka, ako aj rôzne osoby, ktoré vozidlo na tomto stavenisku zastihli. Objavil sa tu aj Elon Musk. Ten prišiel na svojej vlastnej Tesle Model S Plaid, no po areáli sa previezol aj na prototype Cybertrucku.

Elon Musk podľa portálu Tesmanian vystúpil zo Cybertrucku, poďakoval sa všetkým pracovníkom za ich tvrdú prácu a odhodlanie a porozprával a odfotil sa s nimi. Mal veľmi dobrú náladu a pohral sa aj s plameňometom Boring Company.

Zatiaľ jediný prototyp

Prototyp sa verejnosti ukázal zatiaľ len na málo miestach. Nejakú dobu bol vystavený v plnej kráse v Petersonovom múzeu vozidiel v Kalifornii. Okrem toho ho niekoľkokrát fanúšikovia videli na cestách a objavil sa aj v televíznej šou The Jay Leno’s Garage, kde sa snažil prejsť tunelom Boring Company v meste Hawthorne.

Ide o prototyp, no drvivá väčšina pôvodného dizajnu sa objaví aj v produkčnej verzii. Vieme, že bude asi o 5% menší v každom rozmere a mal by prísť v takejto podobe aj na európske trhy. Nebude mať klasické kľučky dverí, takže môžeme pravdepodobne očakávať odomykanie odtlačkom prsta, kartou, mobilnou aplikáciou, prípadne iným inovatívnym spôsobom.

Výroba ešte tento rok

S pomocou texasnej a miestnej vlády a s neutíchajúcou snahou a odhodlaním pracovníkov sa môže začať sériová výroba ešte na konci tohto roka. Hovorí sa, že prvé tímy tu začnú pracovať v júni 2021.

Fabrika Giga Texas je ďalším významným stupňom v globálnom rozvoji firmy. Okrem výroby Cybertrucku, Modelu 3 a Modelu Y sa tu bude vyrábať aj elektrický ťahač Tesla Semi.

17. apríla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+