MojElektromobil

Prototyp Tesla Cybertruck sa ukázal v plnej kráse na televíznej stanici CNBC. Nedozvedeli sme sa veľa noviniek, no aspoň si ho môžeme pozrieť, ako prechádza testovacím tunelom The Boring Company.

Vo vyše 6-minútovom videu zverejnenom na Youtube kanáli The Jay Leno’s Garage sme sa dozvedeli, že Cybertruck jazdí ako každa iná Tesla. Jay Leno však vychvaľuje “skleníkový výhľad” a otvorený priestor interiéru. Vpredu sú sedadlá pre tri osoby.

Cybertruck v tuneli Boring Company

Produkčná verzia rovnaká ako prototyp

Výsuvný kryt korby Cybertrucku je dosť silný na to, aby udržal hmotnosť Elona Muska. Vo videu hovorí, že produkčná verzia bude o 5% menšia v každom rozmere. To však bolo v januári a Musk ovtedy povedal, že produkčná verzia bude mať rovnaké rozmery ako prototyp.

Rozmery prototypu sú veľmi podobné pickupu Ford F-150 vo verzii Supercrew. 5885 mm na dĺžku, 2027 mm na šírku a 1950 mm na výšku. Ochrannú funkciu bude zohrávať exoskelet z 30X zastudena lisovanej ocele z dielne SpaceX.

Elon Musk na Cybertrucku

Zmestí sa do tunela

Jay Leno sa v sedadle vodiča rozhodol vojsť do vstupnej šachty tunela Boring Company. Elon Musk hovorí, že toto ešte nikto neskúšal a že nevie, či sa doň Cybertruck zmestí. Zmestil sa a bez problémov prešiel 2,4-kilometrovým tunelom.

Cybertruck sa začne vyrábať koncom roka 2021 a to v dvoj- a trojmotorovej verzii s cenovkou od 49 000 USD. Najnižšia verzia s 1 motorom príde neskôr s cenovkou od 39 900 USD. Mal by sa vyrábať vo fabrike v Texase, o výstavbe ktorej sme sa dozvedeli len pred pár dňami.

28. mája 2020
Zdroj: Jay Leno’s Garage

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+