MojElektromobil

Baseballoví fanúšikovia Los Angeles môžu byť prvými, ktorí budú cestovať vysokorýchlostnými tunelmi od spoločnosti The Boring Company. Spoločnosť Elona Muska oznámila, že plánuje vykopať tunel, ktorý bude viesť až na štadión Doggers. Ním by mala prechádzať vysokorýchlostná elektrická dopravná sieť s názvom Dugout Loop. Spoločnosť momentálne zvažuje to, kde má byť východiskový bod tohto systému, pričom sa rozhoduje medzi tromi alternatívami.

Náš tip
VIRGIN HYPERLOOP ONE SPOLUPRACUJE AJ S AUTOMOBILKOU BMW

Rýchlosť až 250 km/h

Cesta systémom by mala trvať 4 minúty a takáto preprava by mala stáť jeden dolár. Jedna kabína vozidla, ktoré ním bude premávať pojme 8-16 ľudí. Rýchlosť, ktorou sa budú schopné pohybovať bude na úrovni 200 – 250 kilometrov za hodinu. Celková prepravná kapacita bude približne 1400 osôb na jednu cestu (je to 2,5 % kapacity štadióna). Potrvá približne rok, kým sa vysporiadajú pozemky, cez ktoré by mal byť tunel vykopaný.

Odľahčenie dopravnej situácie v LA?

Dobrou správou je, že primátor mesta Los Angeles, Eric Garcetti víta takéto alternatívne dopravy. Aktuálna dopravná situácia v tomto veľkomeste je všetkým známa a vítané sú všetky návrhy na jej zlepšenie. Musk hovorí, že od vybavenia všetkých povolení k dokončeniu tunela by malo prejsť približne 14 mesiacov. Je pravdepodobné, že spoločnosť The Boring Company si bude celú stavbu financovať sama.

Zdroj: engadget.com

17. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+