MojElektromobil

V nákupnom centre v Dubaji City Walk Mall vystavili prototyp Hyperloop One. Spoločnosť Virgin Hyperloop One tak chcela odprezentovať vybavenie a dizajn dopravného prostriedku novej generácie. Prototyp je dlhý 8,7 metra a široký 3,3 metra. Za svoju existenciu vďačí aj dubajskému Úradu pre cestnú dopravu.

Luxus vo vákuu

Pri pohľade na “vagón” vám určite udrie do očí luxus. Výkonný riaditeľ Úradu pre cestnú dopravu Abdulredha Abu Alhassan prezradil, že bledučké sedadlá Hyperloop One navrhla známa nemecká automobilka BMW. Krémové sedadlá vytvorili s dôrazom na futuristický dizajn. Riaditeľ navyše zmienil, že pasažieri musia byť po celú dobu cesty pripútaní k sedadlám kvôli vysokej rýchlosti Hyperloopu. Okrem toho, Hyperloop nebde obsahovať okná. To všetko však bude vykompenzované skvelým zážitkom plynúcim z interaktívneho entertainment systému umiestneného v opierkach na ruky. Interiér je vybavený príjemným modrým a červeným neónovým podsvietením a pasažieri budú mať (na pomery cestnej dopravy) kráľovský priestor na nohy.

Rýchlosť až 1200 km/h

Hyperloop v Dubaji by mal byť hotový v roku 2020 a pre predstavu, z Dubaja do Abu Dhabi, čo zvyčajne trvá autom asi 90 minút, to tento raz potrvá len 12 minút. Dopravný systém využíva lineárny elektromotor na zrýchľovanie a spomaľovanie “kapsule” s cestujúcimi. Tá sa pohybuje vo vákuovom potrubí na vzduchových vankúšoch. Cez Hyperloop môže pasažier cestovať rýchlosťou až do 1200 km/h.

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+