MojElektromobil

Ani legendu amerických pickupov Ford F150 neobišiel trend elektrifikácie. Dnes máme k dispozícii jeho pravdepodobnú podobu podľa interných zdrojov. Automobilka ho uvedie na trh v roku 2022.

V roku 2018 automobilka ohlásila predstavenie 16 elektrifikovaných modelov. Začala s modelom Mustang Mach-E s dojazdom takmer 500 km (EPA).

Elektrifikácia najdôležitejšieho modelu

Firma sa však pustila aj do elektrifikácie svojho najdôležitejšieho vozidla, svojej “dojnej kravy” a najpredávanejšieho pickupu v Severnej Amerike Ford F150.  Len v roku 2019 sa tu podľa štatistík predalo vyše 1 milión kusov. Pravdepodobne bude mať techniku od firmy Rivian, v ktorej je Ford významným akcionárom.

Jeho silu demonštrovala automobilka nedávno, elektrický prototyp pickupu potiahol celý vyše 450-tonový vlak. Jeho produkčná verzia príde na trh v roku 2022.

Rendery podľa interných zdrojov Fordu

Očakáva sa, že dovtedy Ford predstaví faceliftovanú verziu pickupu. Web f150gen14.com vytvoril jeho rendery údajne podľa interných zdrojov, ktoré videli maketu elektrického pickupu:

Ford F150 Electric render

“Evolučný dizajn prináša množstvo štylistických zmien. 14.generácia F150 bude mať namiesto paralelných lamiel v prednej maske jeden uhladený diel, ktorý zabezpečí lepšie vetranie a aerodynamiku. Svetelné prvky boli vynovené tak, aby poskytli integrovanejší dizajn prednej časti vozidla ako súčasná generácia.” píše web pod svojimi vizualizáciami.

Render Ford F159 Electric

Render Fordu F159 Electric (Zdroj: f150gen14.com)
Render Fordu F159 Electric (Zdroj: f150gen14.com)


Elektrický F150 na renderoch vyzerá modernejšie a futuristickejšie ako jeho spaľovací bratia. Narozdiel od Tesly má však stále konvenčný dizajn, ktorý pravdepodobne osloví množstvo potenciálnych zákazníkov.

Ako sa páči vám? Dajte nám vedieť v komentároch.

7. marca 2020
Zdroj: f150gen14.com, Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+