MojElektromobil

Spoločnosť Rivian nám priniesla pod stromček darček vo forme videa, ktoré znázorňuje, ako sa ich elektromobil doslova dokáže otočiť na mieste. Je to možné za pomoci 4 motorov, pričom každý z nich sa dokáže točiť inak. V tomto videu sa ľavé kolesá točia dopredu a tie na pravej strane dozadu.

Ak chcete o elektromobiloch spoločnosti Rivian vedieť viac, tak určite si prečítajte aj iné články na našom webe.

Spomínané video od Rivianu:

Je nám jasné, že takéto otočky sa dajú robiť hlavne na klzkých povrchoch. Určite to nie je určené na asfaltové cesty aj keď by nás potešilo takého otáčanie na našich parkoviskách. Ale úprimne, neboli by sme radi kebyže naše auto dokáže aj toto?

Využijete to?

Spoločnosť Rivian hovorí, že ich vozidlá sú určené a stavané aj do horších podmienok a mali by zvládať takéto off-roadové situácie. Čiže takáto otočka by sa mohla zísť v situácii, kde nemáte veľa priestoru na otočenie. To môže byť les, kde je plno stromov alebo úzke cesty.

Spoločnosť už dávnejšie uverejnila na svoje sociálne siete videá a fotky, ako ich model R1T testujú v off-roadových podmienkach. Taktiež hovoria, že najďalej ako s prototypom R1T prešli, bolo 500 km bez nabíjania a auto malo ešte stále nejaké % v batérii.

Príde aj Tesla s podobným videom, kde by ukázala vlastnosti svojho Cybertrucku v off-roadových podmienkach? Nechajme sa prekvapiť.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Pickup Rivian R1T dostane kuchynskú súpravu, bude len z recyklovateľných materiálov
Náš tip
Potvrdené: Rivian R1T a R1S budú fungovať ako pojazdné powerbanky
28. decembra 2019
Zdroj: insideevs.com, electrek.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+