MojElektromobil

Ford začína odhaľovať vývoj svojho 100% elektrického pickupu F-150. Zverejnil video, na ktorom elektrický prototyp ťahá za sebou vyše 10 železničných vozňov.

Minulý rok Ford oznámil plány „uviesť na trh 16 elektrifikovaných vozidiel do roku 2022“ – počnúc 100% elektrickým crossoverom s dojazdom ~500 kilometrov.

Automobilka sa však stále viac zameriavala na hybridy ako na plne elektrické vozidlá.

Automobilka nepotvrdila termín jeho príchodu na trh, aktívne však pracuje na jeho vývoji a prvýkrát oficiálne predstavila elektrický prototyp F-150.

Vo videu elektrický pickup za sebou ťahá 10 dvojpodlažných vlakových vozňov po koľajniciach s váhou okolo 1 milióna libier (vyše 453 000 kg):

V ďalšom teste naložili vagóny 42 kusmi nových kusov modelu F-150 (na počesť 42 rokom výroby F-150) a ťahali znova. Elektrický prototyp bol stále schopný náklad potiahnuť. Celková hmotnosť tohto náklad bola vyše 562 ton!

Ford plánuje okrem elektrického pickupu už budúci rok uviesť na trh aj elektrický crossover v štýle Mustangu.

23. júla 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+