MojElektromobil

Elon Musk opäť prekvapuje novou informáciou o očakávanom elektrickom pickupe. Podľa slov šéfa automobilky Tesla, Cybertruck nebude mať kľučky dverí, takže sa budú otvárať inak ako sme štandardne zvyknutí.

Fanúšik si na Twitteri mierne rypol do Elona Muska tvítom, cez ktorý chcel získať nové informácie o pripravovanom pickupe. „Bolo by drsné, keby si @elonmusk našiel trochu času a prezradil by niečo ohľadom Cybertruck,“ píše. Musk mu na tento „pokus“ odpovedal práve tvrdením, že Cybertruck nebude mať kľučky dverí.

Táto informácia je skutočne prekvapivá, nakoľko nič nenasvedčovalo tomu, že by Tesla Cybertruck nemal obsahovať klasické kľučky dverí. Teda nie úplne „klasické“, ale tie zapustené v karosérii. Práve takéto riešenie doteraz potvrdzovali všetky známe fotografie. Viaceré videné prototypy mali kľučky dverí, no konečný dizajn bude asi predsa len iný.

Je otázne, aké riešenie si Elon Musk a jeho tím pripraví pre najočakávanejší elektrický pickup. Postupne sa ale začínajú objavovať pravdepodobné možnosti. Ani najrýchlejší elektromobil Tesla Roadster nemá mať klasické kľučky. Dvere sa majú otvárať cez dotykovú plochu na B stĺpiku. Takéto riešenie už bolo možné vidieť na jednom prototype.

Čakáme na nový dizajn

Tesla Cybertruck sa určite dočká úpravy dizajnu. Nový vzhľad by mal byť už kompletný, no zatiaľ nebol predstavený. Odhalenie nového dizajnu mal Elon Musk naplánované už na december minulého roka, no nestalo sa tak. Aké zmeny prídu nie je jasné, no ak by ho Tesla chcela predávať aj v Európe, museli by byť výrazné. Vysoká hmotnosť môže byť prekážkou pre riadenie pickupu s klasickým vodičským preukazom typu B a ostré hrany karosérie určite nebudú poddajné pri prípadnom kontakte s chodcami.

Náš tip
Tesla upravuje dizajn Cybertrucku. Predstaví ho o mesiac
26. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+