MojElektromobil

Pôvodný dizajn Cybertrucku musela Tesla zmenšiť, keďže bol pickup príliš robusný. Teraz Elon Musk na Twitteri píše, že model prechádza ďalšími “malými zmenami”. Predstaví ich asi o mesiac.

Tesla Cybertruck Elon Musk

Pôvodný dizajn Cybertrucku prekvapil aj Američanov. Mal takmer 6 metrov na dĺžku a bol aj príliš široký pre priemernú americkú garáž. Nehovoriac o jeho použiteľnosti v Európe alebo Ázii. Neskôr Musk v televíznej show Jay Leno’s Garage potvrdil, že budú musieť zmenšiť celkové rozmery vozidla o ~5%.

Rozmery Tesla Cybertruck (Zdroj: Dimensions.com)
Pôvodné rozmery Tesla Cybertruck (Zdroj: Dimensions.com)

Rovnaký dizajn aj pre Európu?

Doteraz nebolo jasné, či Tesla bude ponúkať Cybertruck aj v Európe kvôli jeho veľkosti a váhe. Model bude pravdepodobne vážiť nad 3,5 tony a v Európe už v tomto prípade nejde o osobné vozidlo (na Slovensku kategória M1). V prípade potreby je však možné si dorobiť oprávnenie aj pre túto kategóriu.

Rozmery Tesla Cybertruck (Zdroj: Dimensions.com)
Pôvodné roumery Tesla Cybertruck (Zdroj: Dimensions.com)

Musk si však pravdepodobne myslel, že dizajn Cybertrucku nebude vôbec možné homologizovať na európske cesty. Fanúšik ho na Twitteri upozornil, že je to možné, ale je potrebné si dorobiť túto kategóriu vozidiel. Musk na to reagoval so slovami, že v tomto prípade nebude problém priniesť americký dizajn pickupu aj do Európy.

 

6. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+