MojElektromobil

Pick-upy v Eúrope rozhodne nie sú také populárne ako v amerických končinách, no vlastniť Cybertruck by chcel nejeden našinec. Momentálne ale ide o dosť ťažko splniteľný sen.

Aj samotný Elon Musk v nedávnom rozhovore uviedol, že s globálnou distribúciou sa nateraz nepočíta. Tesla sa chce zamerať skôr na Severnú Ameriku.

Skoršie plány síce počítali s tým, že pôvodný prototyp elektrického pick-upu prejde určitým “osekaním” s cieľom dosiahnuť menšie rozmery, vhodné aj pre bežnú garáž, no to už neplatí.

Muskovi príliš nevoňalo ani drobné, 3%-né, zmenšenie rozmerov a plán ďalšej miniaturizácie zavrhol. Produkčná verzia Cybertrucku preto vraj bude mať prakticky totožné rozmery ako prezentovaný prototyp. Teda aspoň prvá sériová výroba počíta s týmito rozmermi.

Menší Cybertruck pre Európu? Vraj časom…

Zaujímavé je ale to, že menší Cybertruck nie je tak úplne mimo hry. Akurát sa s ním nepočíta pre americký trh. A práve tu prichádza dobrá správa pre možných záujemcov z Európy.

Náš tip
Tesla Cybertruck: Dojazd 800 km a cena od 36-tisíc eur. Pickup má 200-tisíc objednávok

Elon Musk na sociálnej sieti Twitter v odpovedi na otázku o špecializovanej, menšej, verzii Cybertrucku pre Európu uviedol, že takýto model je “časom vysoko pravdepodobný”. Na tému upozornil portál Electrek.

Amerika prioritou

Zatiaľ sa hýbeme v teoretických vodách, no určitá šanca, že Tesla Cybertruck oficiálnou cestou dorazí aj do Európy tu skutočne je. Kedy by k tomu mohlo dôjsť je vo hviezdach. Tesla najskôr nasýti americký trh, a až potom začne plánovať čo ďalej.

Cybertruck sa má podľa terajších plánov do výroby dostať koncom roka 2021. Ako dlho potrvá pokrytie amerického dopytu je otázne. Do úvahy však treba zobrať aj to, že pár slov na Twitteri nič negarantuje.

Náš tip
Elon Musk: Nechceme zničiť konkurenciu, Tesla môže batérie či softvér dodávať tretím stranám

 

6. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+