MojElektromobil

Elektrický ťahač Tesla Semi bol videný na testovacej trati vo Fremonte. Automobilka má nové prototypy ťahača a sériová výroba by mala začať čoskoro.

Tesla zdieľala krátke video z testovania ťahača Semi na okruhu na sociálnej sieti Twitter. Prototyp s bielym lakom zrýchľuje na naklonenej testovacej trati v areáli fabriky vo Fremonte.

Semi dokáže bez návesu zrýchliť z 0-96 km/h za 5 sekúnd. Aj keď je to pri nákladnom ťahači nepodstatný údaj, ukazuje to silu elektrickej pohonnej jednotky. Dojazd tohto ťahača bude vyše 800 km.

Pred pár dňami si portál Teslarati všimol, že Tesla testuje rovnaky prototyp Tesla Semi, pričom ho natáča kameraman z vozidla Model Y jazdiaceho pred ťahačom Semi. Pravdepodobne tak uvidíme viac videí z testovania.

 

15. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+