MojElektromobil

Tesla Model Y oslávi už v marci rok od prvých dodávok k zákazníkom. Európsky trh stále čaká na prvé kusy, ktoré by pôvodne mali prísť až po dokončení nemeckej Gigafactory. Posledné informácie však hovoria, že dodávky zatiaľ zabezpečí čínska továreň. Príchod lepších správ naznačuje aj najnovšia fotografia z belgického prístavu. Zdá sa, že prvé kusy Tesla Model Y sú v Európe.

Stále nové správy

Niekedy sú informácie ohľadom plánov Tesla poriadne mätúce a občas pripomínajú situáciu na Slovensku. Každopádne, od predstavenia Tesla Model Y bolo jasné, že do Európy sa tak skoro nedostane. Americké fabriky zabezpečujú dodávky pre lokálny trh a na starý kontinent príde až po dokončení Giga Berlín. Čakanie však má stáť zato, nakoľko práve tu sa do auta po prvýkrát namontujú najnovšie batériové články 4680.

Náš tip
Model Y: Dostupný v EÚ aj bez dokončenej Giga Berlin?

Ešte koncom roka to vyzeralo, že prvé Tesla Model Y by mohli vyjsť z liniek začiatkom tohto roka a k zákazníkom by sa dostali v prvom kvartáli 2021. Aktuálne to tak nevyzerá. Ešte v novembri sme avizovali, že Tesla spustila sériovú výrobu Tesla Model Y v Číne a v januári navýšili výrobné kapacity. To bol práve moment, kedy sa začali množiť informácie o možnom zabezpečení dodávok práve z Giga Shanghai.

Týmto dohadom dáva pevnejšiu kostru aktuálna fotografia z berlínskeho prístavu Zeebrugge, ktorá zachytáva niekoľko kusov Tesla Model Y. Žeby sa Tesle nakoniec naozaj podarilo splniť sľub a prvé Tesla Model Y sa dostanú k zákazníkom ešte do konca marca?


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. februára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+