MojElektromobil

Tesla Model Y má byť pre európskych zákazníkov dostupná, až keď bude postavená fabrika v Berlíne. Dátum dodania je podľa webu Tesly v polovici roku 2021. Niektorých zákazníkov však automobilka informuje, že by svoje elektrické crossovery mohli dostať ešte skôr.

Majiteľ twitterového účtu @CaptainVoni tvrdí, že mu rakúski predajcovia z Tesly telefonovali a oznámili mu, že svoj Model Y vyrobený v Berlíne dostane už v prvej polovici roka 2021. „MIG Y LR RWD“ je skratka pre Model Y Long Range so zadným náhonom vyrobený v Nemecku.

Portál Teslarati zase dostal informáciu o zákazníkovi z Holandska, ktorého Tesla informovala o dodávke „v 1. alebo v 2. kvartáli 2021“.

Nejde o potvrdené informácie, no viac vecí naznačuje, že Tesla je v predstihu vo výrobe Modelu Y. Fabrika Giga Berlin rastie veľmi rýchlym tempom a aktuálne sa už pracuje na zariaďovaní interiéru výrobných hál a zariaďovaní lakovne.

Prednedávnom sme váš tiež informovali, že Tesla plánuje dodávať verziu so zadným (RWD) pohonom už v tomto roku.

Vykladanie klimatizačnej jednotky značky Geico Taiki-sha v rozostavanej lakovni Giga Berlin

Fabrika Giga Berlin rúca všetky mýty o pomalých povoľovacích procesoch v Európe a ukazuje, že sa významné investície môžu aj v Nemecku realizovať efektívne a rýchlo. Dúfame, že Model Y sa čoskoro začne vyrábať a prinesie tieto elektrické crossovery aj na Slovensko.

30. októbra 2020
Zdroj: Tesmanian

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+