MojElektromobil

Tesla pôvodne očakávala, že výroba elektromobilov Tesla Model Y v nemeckej fabrike Giga Berlin prinesie prvé výsledky už začiatkom roka 2021. Predpoklad bol jednoducho taký, že prvé kusy Tesla Model Y z tejto produkcie dorazia k zákazníkom v prvom štvrťroku 2021.

Situácia sa značne skomplikovala a dnes už priamo z oficiálneho zdroja vieme, že s dodávkami sa začne až k 22. marcu 2022, teda prakticky o rok neskôr. Tesla totiž len v prvých marcových dňoch tohto roka získala potrebné environmentálne povolenia, ktoré boli podľa dostupných informácií poslednou prekážkou pred formálnym spustením výroby.

Hoci je k dnešnému dňu stále nutné splniť niekoľko špecifických požiadaviek, všetko nasvedčuje tomu, že automobilka to má pod palcom. Vybraným zákazníkom už zaslala pozvánku na oficiálne prebratie prvých elektromobilov zo svojej nemeckej produkcie. Ako informuje portál Electrek, plánovaná akcia prebehne práve 22. marca o 15. hodine.

Tesla Model Y sa len pred niekoľkými dňami dostal aj do oficiálneho slovenského konfigurátora elektromobilov od Tesly. Zákazníci zo Slovenska si tento elektromobil môžu objednať priamo, no stále platí, že si ho musia prebrať osobne, prípadne musia využiť služby certifikovaného a zazmluvneného prepravcu, čo predstavuje dodatočné náklady.

Zdroj: Electrek

Európski zákazníci dostanú svoje Tesly Model Y z Berlína možno už v prvom kvartáli 2021

30.10.2020

Tesla Model Y má byť pre európskych zákazníkov dostupná, až keď bude postavená fabrika v Berlíne. Dátum dodania je podľa webu Tesly v polovici roku 2021. Niektorých zákazníkov však automobilka informuje, že by svoje elektrické crossovery mohli dostať ešte skôr.

Majiteľ twitterového účtu @CaptainVoni tvrdí, že mu rakúski predajcovia z Tesly telefonovali a oznámili mu, že svoj Model Y vyrobený v Berlíne dostane už v prvej polovici roka 2021. “MIG Y LR RWD” je skratka pre Model Y Long Range so zadným náhonom vyrobený v Nemecku.

Portál Teslarati zase dostal informáciu o zákazníkovi z Holandska, ktorého Tesla informovala o dodávke “v 1. alebo v 2. kvartáli 2021”.

Nejde o potvrdené informácie, no viac vecí naznačuje, že Tesla je v predstihu vo výrobe Modelu Y. Fabrika Giga Berlin rastie veľmi rýchlym tempom a aktuálne sa už pracuje na zariaďovaní interiéru výrobných hál a zariaďovaní lakovne.

Prednedávnom sme váš tiež informovali, že Tesla plánuje dodávať verziu so zadným (RWD) pohonom už v tomto roku.

Vykladanie klimatizačnej jednotky značky Geico Taiki-sha v rozostavanej lakovni Giga Berlin

Fabrika Giga Berlin rúca všetky mýty o pomalých povoľovacích procesoch v Európe a ukazuje, že sa významné investície môžu aj v Nemecku realizovať efektívne a rýchlo. Dúfame, že Model Y sa čoskoro začne vyrábať a prinesie tieto elektrické crossovery aj na Slovensko.

10. marca 2022
Zdroj: Tesmanian

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+