MojElektromobil

Rýchlosť výstavby fabriky Giga Berlin neprestáva udivovať celú zaujatú verejnosť.  Aktuálne stoja takmer všetky objekty prvej fázy projektu. Prvykrát vidíme výrobnú halu pre pohonné jednotky zvnútra.

Výrobná hala pohonných jednotiek (DU – Drive Unit) fabriky Giga Berlin už stojí aj so strechou a oknami. Západná strana budovy má dve podlažia, čo naznačuje pravdepodobne budúce kancelárie, oddychové zóny alebo jedáleň pre zamestnancov.

Fasáda je nainštalovaná na takmer celej východnej stene budovy. V Berlíne už bola prvá noc s mínusovými teplotami a priorita sa aktuálne kladie na ochranu budovy pred vplyvmi počasia.

Interiér

Paralelne s prácou na exteriéri tejto budovy prebiehajú práce aj v interiéri. Na uniknutých záberoch z profilu @Gf4Tesla na Twitteri vidíme čierny hydroizolačný film, na ktorý bude ešte vyliata vrstva betónu. Priestory sú pripravené na inštaláciu interiérových systémov. Budova je kvôli efektivite a rýchlosti postavená z prefabrikátov, teda z vopred vyrobených betónových modulov.

Najlepšia lakovňa na svete a nové technológie

Elon Musk sa na Twitteri vyjadril, že táto fabrika dostane “najvyspelejšiu lakovňu na svete s viacerými vrstvami nádherných farieb, ktoré sa budú jemne meniť podľa uhla so zakriveniami karosérie”.

Pred pár dňami napísal, že fabrike v Berlíne bude testovacou prevádzkou pre štrukturálne batériové moduly 4680 a tiež jednoliate predné a zadné časti karosérie (single piece casting). V Berlíne bude podľa Muska množsto nových technológií, čo  pre firmu znamená veľké riziko. Keď sa tieto nové technológie osvedčia, budú aplikované aj vo fabrikách vo Fremonte a v Šanghaji. Prvým modelom vyrábaným pri Berlíne bude Model Y.

12. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+