MojElektromobil

Výstavba ako taká a schvaľovacie procesy pred ňou zvyčajne znamenajú niekoľkoročný proces. Inak tomu nie je ani v Nemecku, no pre výstavbu fabriky Giga Berlin americkej automobilky Tesla to ako keby neplatilo. Rastie neuveriteľne rýchlym tempom.

Stavby v Nemecku zvyčajne bojujú s dlhými schvaľovacími procesmi a s pripomienkami environmentalistov. Letisko Berlin Brandenburg “Billy Brandt” sa stavalo 14 rokov. V ostrom kontraste je výstavba firmy Tesla.

Príklad pre priemyselné podniky

Federálna vláda spolkovej republiky Brandenbursko, kde sa fabrika Tesly buduje, a ekonomickí experti očakávajú aj od ďalších firiem takto rýchlu výstavbu veľkých projektov po vzore Tesly.

“Tesla ukazuje, že sa dá budovať rýchlo a efektívne, keď existuje politická vôľa a tiež efektívne schvaľovanie žiadostí na úradoch a súdoch.” Povedal to štátny tajomnik ministerstva hospodárstva tejto spolkovej republiky Thomas Bareiß.

Tesla Giga Berlin
Výstavba Tesla Giga Berlin z prefabrikátov (Foto: @tobilindh / Twitter)

Tesla s príchodom na nemecký automobilový trh netransformuje len toto odvetvie, ale aj schvaľovacie procesy pre priemyselné podniky. Michael Hüther z Nemeckého ekonomického inštitútu hovorí, rýchla výstavba Giga Berlin je skvelým príkladom toho, ako môže inteligentná koordinácia urýchliť plánovanie a samotnú výstavbu.

Tesla Giga Berlin
Výstavba Tesla Giga Berlin (Foto: @gigafactiry_4 / Twitter)

Giga Berlin je pre Nemecko požehnanim

Expert v auto priemysle Ferdinand Dudenhöffer pre nemecký Handelsblatt hovorí, že Tesla prináša Nemecku pomoc v rozvoji v priemysle. Hovorí, že projekt Giga Berlin je pre Nemecko požehnaním. Každý deň na fabrike viditeľne pribúdajú nové štruktúry.

 

 

22. augusta 2020
Zdroj: Tesmanian.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+